YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DTP'den ÇYDD ve Saylan'a manidar destek!
Türkan Saylan, "misyoner" olarak MİT raporuna girdi
DTP'den ÇYDD ve Saylan'a manidar destek!
13 Nisan 2009 / 22:11 Güncelleme: 14 Nisan 2009 / 00:00

ERGENEKON'UN SON DALGASINDA EVİ VE BAŞKANLIĞINI YÜRÜTTÜĞÜ DERNEKTE ARAMA YAPILAN TÜRKAN SAYLAN KİM?


İŞTE YILLARDIR SERGİLEDİĞİ TAVIRLARLA TOPLUMUN TEPKİSİNİ ÇEKEN 74 YAŞINDAKİ SAYLAN'IN HAYATINDA BAZI AYRINTILAR.


Neredeyse Cumhurbaşkanı olacaktı: İZLEYİN


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN
 


İşte gözaltına alınan rektörlerin DERİN geçmişi


DTP'DEN SAYLAN'A DESTEK


DTP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, Ergenekon soruşturması kapsamında bugün yaşanan 12’nci dalga gözaltılarını “AKP'nin gündem değiştirmeye dönük, zaman kazanmaya yönelik bir çalışması” olarak değerlendirdi.


Kurtulan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in sendikalar kanunu ile ilgili değişiklik teklifine ilişkin destek ziyaretinin ardından gazetecilerin Ergenekon soruşturması kapsamındaki 12’nci dalga gözaltılarına yönelik sorusunu yanıtladı.
Kurtulan, “'Zamana, sürece yaymadan, bu davanın sonuçlanması gerekiyor. Davanın seyri nereye gidiyor, ne yapılmak isteniyor? Biz bunu, AKP'nin gündemdeğiştirmeye dönük, bu sorunu çözme yerine zamana yayarak, zaman kazanmaya yönelik bir çalışması olarak değerlendiriyoruz'' Diye konuştu.


DTP'LİLER TÜRKAN SAYLAN'A SAHİP ÇIKMIŞTI


Cumhuriyet mitinglerinin düzenleyicilerinden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı (ÇYDD) Başkanı Türkan Saylan'a 'terör örgütü uzantısı' olarak suçlanan DTP'den ilginç bir destek geldi.


DTP lideri Ahmet Türk, Saylan'ın çizgisini çok beğendiklerini vurgularken, "Türkan Saylan'ın söylemlerini her zaman önemsiyoruz" dedi. Geçtiğimiz aylarda ADD'den istifa eden Üsküdar Şube Başkan Yardımcısı Asuman Özdemir, Saylan'ın PKK'ya destek niteliğinde çalışmalar içinde olduğunu savunmuştu.


Cumhuriyet mitinglerinin organizatörü Türkan Saylan, ulusalcı kesimden sonra terör örgütü PKK'yla aynı tabanı paylaşan DTP'den de tam destek aldı. Ahmet Türk, Milliyet Gazetesi'nden Devrim Sevimay'a verdiği röportajda Saylan'a övgüler yağdırdı. Cumhuriyet mitinglerinde demokrasi vurgusunun eksik olduğunu belirten Türk, "Ama biz Türkân Saylan'ın çizgisini çok beğendik. Zaten Türkân Saylan'ın her zaman söylemlerini önemsiyoruz. Çünkü her türlü antidemokratikliğe karşı duran bir anlayışı var. Biz mantığın önde tutulduğu bütün söylemleri destekliyoruz" diye konuştu. Ahmet Türk, seçimlerle ilgili de ilginç bir iddiada bulundu. 'Gerçek bir demokratik seçim' yapılması durumunda AK Partiyi geriletebilecek tek partinin DTP olduğunu savunan Türk, "O yüzden kimse sanmasın ki bize baskı yapılınca oylar MHP'ye, CHP'ye dağılır diye... Bize gelmeyen oy mutlaka AKP'ye gider" iddiasında bulundu.


Yıllarca samimi duygularla çalıştığı ÇYDD'nin PKK'nın siyasallaşmasına katkı sağladığını savunan Özdemir, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 'Kardelenler Projesi' adı altında İstanbul'a getirilen kız öğrenciler, DTP kadro açığını karşılıyor. ÇYDD'nin Kandilli Kız Lisesi gibi yerlerde okuttuğu kızlardan bazılarının akrabaları hâlâ dağlarda Türk askerine kurşun sıkıyor. ÇYDD'nin yetiştirdiği kızlar Güneydoğu'da Kürtçülüğün, PKK'nın daha çok sivilleşmesine hizmet eder hale geldi" iddialarına yer vermişti. (Aktifhaber)


İşte gözaltına alınan rektörlerin DERİN geçmişi

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler