YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dönmez'in evindeki bombalar bir polisi şehit eden bomba ile aynı seriden!
Dönmez'in evindeki bombalar bir polisi şehit eden bomba ile aynı seriden!
Dönmez'in evindeki bombalar bir polisi şehit eden bomba ile aynı seriden!
04 Şubat 2009 / 20:24 Güncelleme: 04 Şubat 2009 / 00:00

Bombalar bir polisi şehit eden bomba ile aynı kafileden çıktı!


Ergenekon soruşturması kapsamında Türkiye genelinde ele geçirilen el bombalarının kriminal incelemesi tamamlandı. Raporda, çeşitli illerde ele geçen el bombalarının geçmişte 10 ayrı eylemde kullanılan bombalarla aynı seri ve kafileden olduğu belirlendi.


Raporda, bugün tutuklanan Yarbay Mustafa Dönmez'in Sapanca'daki evinde ele geçirilen el bombaları da geçmişte bir polis memurunun şehit olduğu saldırıda kullanılan bombalarla da aynı seri ve kafileden olduğu bilgisinin yer aldığı öğrenildi.


Ümraniye'de 11 Haziran 2007'de 27 el bombası bulunmasıyla başlatılan Ergenekon soruşturması kapsamında Türkiye'nin çeşitli illerinde ele geçirilen el bombalarının kriminal incelemesi tamamlandı. Savcılık talimatıyla inceleme yapan Kriminal Şube ekiplerinin, yurt genelinde ele geçirilen el bombalarının haritasını çıkartarak mahkemeye sunduğu öğrenildi.


Kriminal inceleme raporunda, bombaların geçmişte Türkiye'de gerçekleştirilmiş on kadar eylemde kullanılan bombalarla aynı seri ve kafileden olduğu ifade edildi. Rapora göre, terör örgütüne üye olmak suçundan bugün tutuklanan Yarbay Mustafa Dönmez'in Sapanca'daki evinde ele geçirilen el bombaları da geçmişte bir polis memurunun şehit olduğu saldırıda kullanılan bombalarla aynı seri ve kafileden.


HABERTÜRK


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler