YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbecilerin korkunç stadyum planı
Darbeye direnecek 200 bin kişiyi Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadına dolduracaklardı ve...
Darbecilerin korkunç stadyum planı
21 Ocak 2010 / 09:30 Güncelleme: 21 Ocak 2010 / 09:30

Çetin cuntası, darbeye direnebilecek 200 bin kişiyi Şükrü Saraçoğlu ve Burhan Felek statları ile Ümraniye Netaş tesislerine doldurmayı planlamış.

SIKIYÖNETİM KOMUTANI DOĞAN

Taraf’ın dün yayınladığı Çarşaf, Sakal, Oraj ve Suga planları ile kaos hedefleyen cuntanın nihai amacı 11 sayfalık Balyoz Planı’nda yazılı. Planın altında Sıkıyönetim Komutanı olarak Çetin Doğan’ın adı var.

BİR DAHA HORTLAMAMAK ÜZERE

Planın maksadı, laik düzenin işlemesine mani olan sebepleri bir daha hortlamamak üzere ebediyen ortadan kaldırmak. Planın dört aşaması var: Hazırlık, harekat ortamının şekillendirilmesi, icra ve yeniden yapılanma.

GÖMÜLÜ MÜHİMMAT ÇIKARTILSIN

Darbenin icra safhasında toprak altında gömülü mühimmatın da derhal çıkartılması isteniyor. Herkatta kullanılmak üzere yığınak noktalarında depolanan mühimmat planlandığı şekilde dağıtılacak.

 

SİVİL KONTRGERİLLA DEVREDE

Balyoz Planı'ndan: AKP ve işbirlikçilerini saf dışı bırakmak için resmi ve gayrıresmi yurtseverler acilen seferber edilecek.

2003'te planlanan darbe sırasında hükümeti tasfiye etmek için başta Silahlı Kuvvetler'in imkan ve kabiliyetleri olmak üzere maddi ve manevi tüm güçlerin kullanılması planlanıyor. Bu amaçla, darbede ve darbe sonrasında görev alacak İstanbul ve çevresinde yaşayan ordu ile bağlantılı 843 kişinin isimleri tek tek sıralanıyor.

Harekatta, darbe sonrasında görevlendirmelerle ilgili ayrıntılar da dikkat çekici. Yargı dahil sivil bürokraside kimin nereye atanacağı, kimin görevden alınacağı, kimin tutuklanacağını gösteren listeler mevcut. Listenin arka planındaki anlayış ise şöyle özetleniyor: En üstten en alta bütün devlet kadrolarının temizlenip 1923 zindeliğine ulaşması esastır.  

Taraf

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler