YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbe yapmak için bunlar istenir mi?
Darbe Planı ile ilgili yeni belgeler, Çetin Doğan cuntasının darbe yapabilmek için ülkeyi uçurumdan aşağı yuvarlamayı tasarladığını ortaya koldu
Darbe yapmak için bunlar istenir mi?
22 Ocak 2010 / 07:44 Güncelleme: 22 Ocak 2010 / 07:45

Taraf gazetesinde yayınlanan Balyoz Darbe Planı ile ilgili yeni belgeler, Çetin Doğan cuntasının darbe yapabilmek için ülkeyi uçurumdan aşağı yuvarlamayı tasarladığını ortaya koldu.

Darbeye zemin pazırlamak için planlanan Fatih ve Beyazıt camilerinde Cuma namazı sırasında bomba patlatılması, Ege’de Türk savaş jetinin düşürülmesi gibi eylemlerin yanında, ülkeyi ekonomik krize sokmak, şehit cenazelerinin sayısını azaltmak, El Kaide’ye İstanbul’u bombalatmak gibi ülkeyi kan gölüne çevirmeyi amaçlayan planlar da yapılmış.

Önce sıkıyönetim ardından darbe yapılması için hazırlanan Balyoz Planı’nda darbenin ardından yapılacaklar da tek tek belirtilmiş. Darbeye giden yolda yardım alınacak gazetecilerin listesi yapıldığı gibi sıkıyönetimin ilan edilmesinin ardından tutuklanacak gazeteciler de listelenmiş. Tutuklanacak 200 bin kişinin Fenerbahçe Stadı gibi büyük stadyumlarda toplanması planlanmış, darbe sonrasının hükümeti şekillendirilmiş, kamu kurum ve kuruluşlarında gözaltına alınacaklar ve onların yerine atanacaklar isim isim belirlenmiş. İşte darbeye giden yolda yapılacaklar ve darbe sonrası atılacak adımlar:

Darbe 4 aşamada tamamlanacak

Balyoz Planı’na göre darbe ‘hazırlık’, ‘harekat ortamının şekillendirilmesi’, ‘icra’ ve ‘yeniden yapılandırma” olarak dört safhada gerçekleştirilecekti. Darbe planı şöyle kamufle edilecekti: “Balyoz Güvenlik Harekat Planı, ‘Olasılığı En Yüksek Tehlikeli Senaryo’ isimli jenerik bir plan şeklinde, “GİZLİ” gizlilik derecesinde ve özel seçilmiş, sınırlı sayıda personelin katılımıyla icra edilecek bir plan seminerinde denenecek ve müzakere edilecek.” 

SİLAHLARI ÇIKAR VE DAĞIT

‘Harekât ortamının şekillendirilmesi’ safhasında yapılacak bir uygulama ise kafaları karıştırdı. Buna göre “Harekat ortamını şekillendirmek için kullanılmak üzere idhar noktalarında depolanan mühimmat çıkartılarak planlandığı şekilde dağıtılacak” deniliyor. Planda, sıkıyönetim ve darbe ortamının şekillendirilmesi için “İstanbul ve civarı başta olmak üzere hassasiyet arz eden şehirlerde iltisaklı kişilerin sevk ve idare ettiği halka yönelik eylemler yapılacak” deniliyor.

ÇARŞAF, SAKAL, ORAJ VE MEDYA

Bu talimatın detaylandırıldığı ‘Çarşaf Eylem Planı’ Fatih Camii’ne Cuma namazı kılınırken saldırılmasını, ‘Sakal Eylem Planı’ ise Beyazıt Camii’ne benzer bir saldırı düzenlenmesini öngörüyor. İbrahim Fırtına imzalı ‘Oraj Hava Harekat Planı’nda ise bir Türk jetinin Yunan uçaklarına düşürtülmesi, olmazsa Türk Özel Filo mensuplarınca düşürülmesi isteniyor.

TAHRİK EDİP HALKI SOKAĞA DÖK

Harekat ortamının şekillenmesi için yapılacaklar arasında “TSK haricindeki dost unsurlar tarafından yapılacak ekonomik operasyonlarla hem ulusal hem de uluslararası ortamda ülke ekonomik darboğaza sürüklenecek. Öğrenci olayları tırmandırılacak. Şehit cenazelerinin sayısı artırılacak. Faili meçhul eylemler yapılacak. Tüm bunlar sonrası organize edilecek halk sokağa dökülecek. (Star)

UTANMAZLARDAN ÜLKEMİZ ADINA UTANIYORUZ !
 // ASALETLİ VATANDAŞ
Bu zihniyetteki insana benzer yaratıklar dış düşmanların içimizdeki dışı asker içi ingiliz abd, mossad,frenk ajanı bunların hedefinin bilinmesine şaşırmadıkda bu kadar sefilleri nasıl ürettide buğüne getirdiler doğrusu düşündürücü,hala siyasettende destek bulması anayasaya giden olumlu işleri çevirtmeleri düşmanlarımızın baya olduğunu gösteriyor,uyutulan kalmadı şimdi milletimiz gerçekleri görüyor ve biliyor hesabı sorulacak....
22 Ocak 2010 09:30
RÜZGAR EKEN FIRTINA BİÇER !
 // MİLLETİNİ SEVEN
Bu zihniyetteki yaratıklarda Allah inancı kesinlikle yoktur, çünki parasıyla beslendiği bir millete ihaneti,cumhuriyeti koruma adına cumhuru yok etmeye çalışmak, meşru hükümeti silah avantajı ile alaşağı etmek, bilgi ve beyinle üste çıkamamak, zorbalıkla neler yapa bilirimin sancısı kudurtmuş,onların bir hesabı varsa bu milletinde bir hesabı var.Artık her evde bir gazete ve bir televizyon var, insanımız olayları izledi kimin ne olduğunu biliyor....
22 Ocak 2010 09:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler