YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dalan'ın hedefi Cumhurbaşkanlığıymış
Dalan'a yakın bir işadamı Savcıların 'Dalan, örgütün darbeden sonraki başbakanı olacaktı' tespitini doğrular nitelikte iddialarda bulundu.. İşadamı "Dalan 2006'da yurtdışındayken beni aradı. Cumhurbaşkanlığı beklediğini söyledi" dedi.
Dalan'ın hedefi Cumhurbaşkanlığıymış
03 Temmuz 2010 / 09:20 Güncelleme: 03 Temmuz 2010 / 09:22

AK Parti Hükümeti'ni bitirmeye yönelik 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nda ıslak imzası bulunan Albay Dursun Çiçek ve MİT görevlisi Özel Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 7 sanıklı iddianamede "Darbe'ye teşebbüs" ve Ergenekon üyeliği ile suçlanan firari Bedrettin Dalan'ın 2006'da yakın çevresine "Cumhurbaşkanlığı bekliyorum" dediği ileri sürüldü. Yeni Şafak'a adının yazılmaması kaydıyla konuşan Dalan'ın yakın dostu işadamı, Ergenekon'un firari sanığı Yedi Tepe Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dalan'ın yurtdışından kendisini aradığını belirterek "Cumhurbaşkanlığı beklediğini söyledi" dedi.

GÖREVİ DARBEYE HAZIRLIK

10. dalga operasyonundan aylar önce İstanbul MİT Bölge Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Özel Yılmaz'ın uyarısıyla 15 Ekim 2008'de ABD'ye kaçtığı ileri sürülen Bedrettin Dalan, Ergenekon'un 4. iddianamesiyle sanık oldu. Dalan iddianamede "Ergenekon silahlı terör örgütüne üye olmak", "Örgütün hükümeti ortadan kaldırmak için yaptığı darbe planlarında medya ve siyasetin yönlendirilmesi ile bazı üst düzey işadamları ve medyanın darbe için ikna edilmesi görevini üstlenmek"le suçlanıyor. İddianamede Dalan'ın Ergenekon sanıkları emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve emekli Albay Hasan Atilla Uğur ile görevde oldukları dönemde görüşerek askeri müdahale için onları teşvik ettiği, Ergenekon'a finans sağladığı, örgütün stratejisi doğrultusunda uluslararası ilişkileri yürüttüğü ve darbe sonrasında kurulacak hükümette Başbakan olma görevini üstlendiği belirtiliyor.

KÖŞK'Ü BEKLİYORUM

Adının gizli kalması şartıyla konuşan Dalan'ın yakını işadamı da iddianamedeki iddialara paralel açıklamalar yaptı. Oğlunun üniversite masraflarının Bedrettin Dalan karşılandığını anlatan işadamı, bu nedenle kendisiyle dostlukları olduğunu söyledi. Dalan'la 2006'da yurtdışına çıktığında telefonla bir görüşme yaptığını anlatan şöyle konuştu: "Dalan bana 'yakın çevrem yurtdışına çıkmamı istedi. Rahatım iyi, bir sorun yok. Cumhurbaşkanlığı bekliyorum' dedi."

SEZER'İN YERİNE DALAN

İşadamının iddiasına göre Dalan'ın Çankaya Köşk'üne çıkmayı beklediği dönemde, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'di. 2007'de görev süresi dolan Sezer'in yerine Abdullah Gül, seçildi. Ergenekon'un son iddianamesinde Mehmet Ağar'ın da örgütün Cumhurbaşkanı adayı olduğu ileri sürülmüştü. Darbe hazırlığı yapan örgütün Cumhurbaşkanlığı seçimlerini de etkilemeye çalıştığı Ergenekon iddianamelerinde girmişti. (Yeni Şafak)

Neden yakalanamıyor?
 // turan
Uluslararası mecrada anlaşmalarımız yok mu? Neden bu adam hangi ülkede ise orası tarafından teslim edilmiyor? Devlet bu adamı yakalayıp yargılamalı ve gereken cezayı vermelidir. Hem bunun masrafları için para nereden gidiyor. Bunu da tespit edemiyorlar mı? Meşhur o yakalanmayan AKP'li milletvekilinin de masrafları nerden gidiyor? Bizim istihbarat herhalde tamamen uyuyor?......
03 Eylül 2010 09:32
bU NASIL GENİŞ HAYAL
 // Yalman Güç
Dalan belediye başkanı oldu mebus oldu,hep mensup olduğu partinin başkanının aday göstermesi ile.ANAP ta DYP de genel başkanlık için aday oldu.Sonu hüsran.Dalan'ı ağzında götüren Faruk Gürler TBMM sini silme asker doldurup,jetler uçurarak baskı yaptı.Sonu yine hüsran.Kim sana taminat verdide cumhurbaşkanlığı düşü görmeğe başladın.362 rey alan Abdullah Gül bile bundan evvelki seçimde seçilemedi.Çok safmışsın be abim bu kafa ilemi darbe yapacaktın?...
18 Temmuz 2010 03:52
efsane7664@hotmail.com
 // FİGOŞ
HERKESİN BİR HEDEFİ VAR
PEKİ RECEPİN HEDEFİ NEYDİ BAŞKAN OLDU
ONUNDA CUMHURBAŞKANLIĞIMIYMIŞ BİR SORARMISINIZ....
03 Temmuz 2010 17:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler