YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çorlu Tapu Müdürlüğü’nde büyük vurgun
Çorlu Tapu Müdürlüğü’nde büyük vurgun
Çorlu Tapu Müdürlüğü’nde büyük vurgun
16 Mayıs 2008 / 09:09 Güncelleme: 16 Mayıs 2008 / 00:00

Çorlu Tapu Müdürlüğü’nde milyoner mal müdüründen sonra “yerine çalışsın diye emekli memur kiralayan memur”a ulaşıldı. Tapu memurunun şoförlü Mercedes’i, 40 kişilik atölyesi ve yüzbinlerce liralık mal varlığı var


Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Tapu Sicil Müdürlüğü’nde çalışan görevlilere yönelik rüşvet operasyonunda savcılık çarpıcı bilgilere ulaştı. Operasyon kapsamında tutuklanan Tapu Sicil Müdürlüğü’nde görevli memur Nihat Gençoğlu’nun işe gitmediği ve maaşını kendisinin ödediği emekli bir memuru yerine çalıştırdığı, ayrıca kardeşinin üzerine 40 kişinin çalıştığı kot taşlama atölyesi işlettiği ortaya çıktı. Savcılık talimatı ile el konulan kayıtlarda, son 2 yıl içinde yapılan tüm işlemler tek tek inceleniyor. İlk tespitlere göre, vatandaşa yurt dışında yaşayan kişilerin arsalarının sahte tapularının düzenlendiği ve bunların belirlenmesi için özel bir ekibin çalıştığı belirtildi.


Şoförlü Mercedes’i var


Jandarmanın ’Mekan’ operasyonunda tutuklanan memur Nihat Gençoğlu’nun bin YTL maaş almasına karşın işe gitmediği, kendi yerine 800 YTL maaş verdiği daha önce kurumdan emekli olan Süheyla Ü.’yi çalıştırdığı saptandı. Son model Mercedes otomobili ve şoförü ile atölyesine gidip geldiği belirlenen Gençoğlu’nun, sevgilisi ile İstanbul’da geceleği 400 YTL olan bir otele de sık sık gittiği ortaya çıktı.


Operasyonu ihbar ettiler


Çorlu Jandarma Komutanlığı’nda görevli Uzman Çavuş Mehmet Tekin’in operasyondan bir gün önce Nihat Gençoğlu’nu arayarak bilgi verdiği de teknik takibe takıldı. Bu bilgi üzerine Gençoloğlu apar topar emeklilik dilekçesi verdi. Aldığı rüşvet paralarını sevgilisi Aysun Yıldırım’ın üzerine yatırdığı anlaşılan Gençoğlu’nun hesaplarında yapılan incelemede bir günde 400 bin YTL’lik hareket ortaya çıktı. Gençoğlu’nun kendi ve yakınlarına üzerine 10 araç aldığı da anlaşıldı.


PATRON GİBİ MEMUR!


Memur Nihat Gençoğlu, şoförlü Mercedes’iyle 40 kişilik atölyesine gidip-geliyor, yerine de emekli memuru gönderiyordu. Zaman zaman da sevgilisi Aysun Yıldırım’la gecesi 400 YTL’lik otellerde İstanbul kaçamağı yapıyordu. VATAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler