YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de Karayalçın sürprizi
CHP lideri Deniz Baykal, yeni MYK'da yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Murat Karayalçın'a da yer vermek istiyor.
CHP'de Karayalçın sürprizi
21 Mart 2010 / 14:52 Güncelleme: 21 Mart 2010 / 15:01

Mayıs ayında yapılması planlanan kurultay öncesi CHP kulislerindeki sürpriz hareketlilik devam ediyor.
Kafe Ankara'nın edindiği bilgiye göre, CHP lideri Deniz Baykal, yeni Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK), yerel seçimlerde partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın'a da yer vermek istiyor.

Karayalçın'ın, kurultayda, "başkanlık sistemi" olarak değerlendirilen ve sadece genel başkan yardımcılarından oluşacak yeni yönetimde genel başkan yardımcısı sıfatı ile yer alacağı ifade ediliyor. CHP Genel Merkezi'nin 7. katında çalışmalarını sürdüren Karayalçın'ın, kurultay sonrası daha aktif olarak kamuoyu önüne çıkması da bekleniyor.

“KATKI VERMEYE HAZIRIM”

Başkent Üniversitesi'nde siyaset bilimi dersi veren Karayalçın, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in de çalışmalarında yer aldığı Balkan Siyaset Kulübü faaliyetlerine de katılıyor.

Karayalçın, BUGÜN Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, Baykal ile bu yönde bir görüşme gerçekleşmediğini belirtirken, "Ben her zaman CHP'ye katkı vermeye hazırım. Bu yönetime girmek şeklinde de olabilir başka şekillerde de olabilir. Yönetime girmeden projeler hazırlayarak, çalışmalara katılarak da olabilir. CHP'nin daha da güçlenmesi için katkı vermeye hazırım" dedi.

Bugün

tencere kapak ilişkisi:)
 // harun demir
onların imralıdakine sözde düşmanlığı göstermelik.maksat yollarına taş koyana ve hortumları tıkayanlara çamur atmak...tutmasa da izi kalır prensibi.yoksa onlardan 20 militan isteyip saflarını çarşaf açılımında yaptıkları gibi aldatma biyöntemle genişletmeyi bile düşünmüşler.belki o olmayınca bunu çağırıp denerler.bu sefer kapak yuvarlanıp tencereyi bulmuş::))...
04 Nisan 2010 14:14
İşiniz Karayalçın'a kaldı ise,
 // Yalman Güç
Eğer CHP nin istikbali Murat Karayalçın ve onun gibi siyasi mevtalara kaldı ise Recep Tayyip beyin memnuniyeti ölçülmiyecek kadar çoktur.Karyalçını hangi meziyeti için alacaklar. Teşkilatçılığı içinmi, meselelere hakimiyeti içinmi, arkasındaki ,bir işareti ile şahlanacak kitleler hatırınamı .Yoksa çarşaf açılımı gibi bilmediğimiz bir marifeti içinmi buyur edcekler. Eğer CHP nin işi Karayalçın ve şürekasına kaldı ise,CHP için vaziyet gerçekten vahim de...
03 Nisan 2010 01:57
SİYASETMİ AMAN HA
 // Refet Güneş
Baykala rakip olduğu seçimlerde imralıdakinin arkadaşı diye suçladığı admı şimdi partıya almayı düşünüyor bu kadar ahlaksızlık olmaz......
30 Mart 2010 00:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler