YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çatışma gece de sürdü
Çatışma gece de sürdü
Çatışma gece de sürdü
26 Nisan 2008 / 07:35 Güncelleme: 26 Nisan 2008 / 00:00


Eylem hazırlığındaki PKK'lı teröristlerle temas sağlandı. 'Teslim ol' çağrısına ateşle karşılık veren teröristlerle girilen çatışmada bir binbaşı ile iki erimiz şehit oldu. Çok sayıda teröristin öldürüldüğü operasyonda, PKK'lılar çembere alındı. Savaş uçakları akşam saatlerinde Kuzey Irak'taki terör yuvalarına bomba yağdırdı


Şırnak'ta bulunan Cudi Dağı'nda güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK militanları arasında çıkan çatışmada bir binbaşı ve iki er şehit oldu.


Cudi'de dün sabah yaklaşık bin kadar komando ile 300 geçici köy korucusunun katıldığı büyük operasyonda, güvenlik güçleri bir grup teröristle karşılaştı. Güvenlik güçlerinin 'teslim ol' çağrılarına teröristlerin ateşle karşılık vermesi üzerine açılan ilk ateşte Binbaşı Ercüment Türkmen ile er Murat Doğru şehit oldu. Çatışmanın sürdüğü bölgeye takviye güçler gönderilerek operasyon genişletildi. Yetkililer, çatışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, teröristlerden de çok sayıda ölenlerin olduğunu ancak, kesin sayının henüz tespit edilemediğini ifade etti.


ÇATIŞMA GECE DE SÜRDÜ


Çatışmaların sürmesi üzerine bölgeye geç saatlerde çok sayıda takviye birlik gönderildi. Silopi-Cizre Karayolu Derebaşı köy ayrımından Cudi Dağı'na doğru yol alan yaklaşık 45 araçlık askeri konvoy, kıskacın daraltıldığı ve çatışmaların yoğun şekilde devam ettiği bölgeye sevk edildi. Şırnak'tan da çok sayıda helikopterler, çatışma bölgesine intikal etti. Diyarbakır'dan da çok sayıda uçağın havalandığı görüldü. Akşam saatlerinde bir üzücü haber daha geldi. Operasyonda bir Mehmetçik daha şehit oldu.


Şırnak'ta devam eden çatışmalarda 1 er daha şehit oldu. Dün 1 binbaşı ile 1 erin şehit olduğu Cudi dağındaki operasyonlarda bu günde 1 askerin daha şehit edildiği haberi geldi.


Sıcak çatışmaların yaşandığı bölgeye hava ve karadan takviye birlikler gönderildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler