YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Biz de darbeyi kullandık"
"Biz de darbeyi kullandık"
19 Aralık 2012 16:33
Basın mensuplarının 28 Şubat Soruşturmasına ilişkin sorularını yanıtlayan Müslüm Gündüz “Darbe bizi biz de darbeyi kullandık” dedi.

Avukat ve cemaatinden bazı üyelerle Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Gündüz müşteki sıfatıyla savcılığa ifade verdi. Gani Rüzgar Şavata’nın yönetmenliğini yaptığı filmini kendilerine ve Müslümanlığa hakaret içerdiğini iddia eden Gündüz, filmin yayınlanmasının durdurulmasını istedi.

 
Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gündüz “Gani Rüzgar Şavata diye bir zat varmış. Bizi çağrıştıran bir film yaptığını duyduk. O filmin durdurulması için geldik. O film bize hakaret ediyor. Yapmadığımız şeylerle bizi itham ediyor. En mühimi ise İslam’ı küçültücü şeyler gösteriyor, şikayetçi olduk. Hem bizim hem İslamiyet hakkında iftira var alay ediliyor” dedi.
 
Gündüz, Maya takvimine göre 21 Aralık’ta kıyametin kopacağına ilişkin ise, gülümseyerek, “Vaktim olsa biraz gülerdim. Bunlar boş şeyler” diye konuştu.
 
Basın mensuplarının “28 Şubat soruşturması sürecinin sivil boyutu hakkında neler düşünüyorsunuz?” şeklindeki soru üzerine ise Gündüz, “Esasen sivil boyutuyla ilgili geç kalındı. Bana göre o süreçte Askeri tetikleyen sivil oldu. Aslında 28 Şubatı yaşayan herkes biliyor ki o işi askerden çok sivil, sivilden çok asker yaptı. Siviller hakkındaki tahkikat gecikmiş sayılır” şeklinde konuştu.
 
“Anladığım manadaki bir adaletin tahakkuk edeceğine inanmıyorum” diyen Gündüz “Bizim nizamımız gelmedikçe müdahillik için başvurmayız” dedi.
 
Gündüz,  28 Şubat sürecine ilişkin sorulan sorular üzerine şunları söyledi:
 
“Darbe kendine göre bizi kullandı, biz kendimize göre darbeyi kullandık. Bugün memlekette güzel bir süreç varsa 28 Şubat’ın  neticesidir. 28 Şubat olmazsa bugün bir AK Parti olmazdı. Milli Eğitimde Kuran-i Kerim dersi olmazdı. 28 Şubat şer için yapıldı ama cenabı hak bunu hayra çevirdi. Onun için şikayetçi olma durumum olmaz” dedi.
 
Bundan sonra böyle bir sürecin yaşanacağına inanmadığını belirten Gündüz “Artık basının dolduruşuna gelecek bir asker ya da basınına baskı yapacak bir askeri güç bulunmuyor” diye konuştu.
 
Gündüz’ün avukatı Bülent Demir ise “Gani Rüzgar Şavata ve ekibinin tüm İslam alemine hakaret ve iftira içeren filminin durdurulması için savcılığa suç duyurusunda bulunduk” dedi.
 
İHA
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler