YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Birdal'a isabet eden kurşunlardan biri bulunamadı
Birdal'a isabet eden kurşunlardan biri bulunamadı
Birdal'a isabet eden kurşunlardan biri bulunamadı
04 Mayıs 2008 / 14:10 Güncelleme: 04 Mayıs 2008 / 00:00

Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal'a 12 Mayıs 1998 tarihinde yapılan silahlı saldırıda isabet eden 7 kurşundan 6'sı vücudunu delip geçerken 7. kurşun ise bir türlü bulunamamıştı. Akın Birdal'ın vücudunda bulunamayan 7. kurşunun ise kalçasındaki bir benin kurşun girişi zannedilmesinden kaynaklandığı olduğu yıllar sonra ortaya çıktı.


7 KURŞUN GİRİŞİ VAR 6 ÇIKIŞI
Semih Tufan Gülaltay tarafından silahlı saldırıya uğradıktan sonra hastaneye kaldırılan Akın Birdal'ın vücudunda 7 kurşun giriş izi tespit edilmişti. Ameliyata alınan Akın Birdal'ın vücuduna giren 7 kurşundan altısının çıkış izi bulunmuş ve ona göre tedavisi yapılmıştı. Ancak Birdal'ın kalçasından giriş olduğu tahmin edilen 7. kurşunun çıkış deliği bulunamamıştı. Doktorların 7. kurşunu bulma çabalarına çekilen rontgen de yardımcı olamadı. Çünkü Akın Birdal'ın kalçasından giren kurşunla ilgili olarak çekilen röntgenlerde vücuttaki kurşun tespit edilemedi.


KALÇADAKİ BENİ KURŞUN İZİ ZANNETMİŞLER
8 gün yoğun bakımda kalan Akın Birdal'ın yara olmamasına rağmen kalçası hemşireler tarafından pansuman edilince gerçek ortaya çıktı.


KALÇASININ NEDEN PANSUMAN EDİLDİĞİNİ SORDU
Kalçasının neden pansuman edildiğini soran Birdal’a görevli hemşirenin, "Orada da bir kurşun yarası var" demesi üzerine gerçek ortaya çıktı. Akın Birdal ise bunun üzerine orada bir beni olduğunu söylemesi üzerine gerçek ortaya çıktı. Oradaki benin renginden ötürü kurşun giriş izi zanneden sağlık görevlilerinin üzerini kapatarak sürekli pansuman yaptıkları anlaşıldı. Birdal'ın kalçasındaki beni söylemesi üzerine 7. kurşunu arayan doktorların tekrar bir muayene yaparak Akın Birdal'a inandıkları da ortaya çıktı.


AKIN BİRDAL DA DOĞRULADI
Kendisi ile konuştuğumuz Akın Birdal da olayı doğruladı. Akın Birdal olayı doktorların kendisine şöyşle anlattıklarını belirtti.  "Kurşun girdiği yerde bir morarmaya neden oluyormuş. Beni hastaneye getirdiklerinde 7 kurşunun vücudunuza girip çıktığını tespit ederken 7 morarma yeri gördümüşler. Böylece 7 kurşunun isabet ettiğini tahmin etmişler. Ancak 7. kurşunu bir türlü bulamamışlar. Ben o morarmanın ben olduğunu söyleyince rahatladılar. Böylece vücuduma isabet eden 7. kurşunun sırrı çözülmüş oldu" dedi. GAZETEPORT


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler