YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belge ve CD'lere el konuldu
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Aydınlık dergisi ve Ulusal Kanal'da gerçekleştirilen arama sona erdi.
Belge ve CD'lere el konuldu
19 Ekim 2009 / 15:36 Güncelleme: 19 Ekim 2009 / 15:37

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Aydınlık dergisi ve Ulusal Kanal'da gerçekleştirilen arama sona erdi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, sabah saatlerinde Aydınlık dergisi ve Ulusal Kanal'ın bulunduğu Taksim'deki binada yaptıkları aramalar tamamlandı. İçerideki çeşitli belge ve CD'lere incelemek üzere el koyan polis, daha sonra binadan ayrıldı.

İP İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel, yaptığı açıklamada, polis ekiplerinin sabah saat 07.30'da, Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım'ın bilgisayarı ile masasındaki bazı belgeleri incelediğini söyledi.

Önsel, Deniz Yıldırım'ın evinde de sabah erken saatlerinde arama yapıldığını ve aramanın tamamlanmasının ardından polisin binaya gelerek çalışmalarına başladığını bildirdi

Bunun dışında Ulusal Kanal İstihbarat Müdürü Uğur Akkaya'nın da kanal merkezindeki bilgisayarı ve masasındaki bazı belge, gazete kupürleri ile CD'lerinin incelendiğini ve bunların bir kısmına el konulduğunu kaydeden Önsel, ''Aramalar sonucunda bazı CD ve belgelere el konuldu, götürüldü, ama herhangi bir gözaltına alma olayı yok'' dedi.

Ulusal Kanal'da program yapımcısı olan Merdan Aslan da, aramaların ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında yapıldığının polisin elindeki arama tutanağında yazıldığını ifade etti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler