YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayram tatili süresince meydana gelen trafik kazal
Bayram tatili süresince meydana gelen trafik kazal
Bayram tatili süresince meydana gelen trafik kazal
06 Ekim 2008 / 09:40 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Tatil öncesi yapılan tüm uyarılar ve alınan tedbirlere rağmen 9 günlük bayram tatilinin trafik kazası bilançosu ağır oldu. Bayram tatilinde en çok ölümlü trafik kazasının yaşandığı gün, tatilin son günü oldu. Saat 18.00’e kadar yurdun değişik bölgelerinde meydana gelen 18 kazada, 31 kişi öldü, 59 kişi yaralandı.
Haberin devamı

Yetkililer, Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde, kaçakları taşıyan kamyonetin devrilmesi sonucu 18 kişinin öldüğünü ve 25 kişinin de yaralandığını belirterek, kazanın trafik bilançosunun artmasında etkili olduğunu kaydetti.

Bu arada tatilin son gününde başlayan dönüş yolculuğunun gece yarısına kadar süreceğini ve karayollarında büyük bir yoğunluk yaşandığına dikkati çeken yetkililer, kaza bilançosunun artmasından endişe duyduklarını dile getirdiler.

KAZALARIN NEDENİ YİNE DİKKATSİZLİK VE AŞIRI HIZ
Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve Trafik Hizmetleri Daire Başkanı Celal Uzunkaya, tatil süresince yaşanan trafik kazalarının bir çoğunun, aşırı hız, dikkatsiz ve tedbirsiz araç kullanımı ile sürücülerin yol ve hava şartlarına duyarsız olmalarından kaynaklandığını sözlerine ekledi.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler