YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayram havası da belli oldu. Arefe günü yağmur var
Bayram havası da belli oldu. Arefe günü yağmur var
Bayram havası da belli oldu. Arefe günü yağmur var
26 Eylül 2008 / 17:40 Güncelleme: 26 Eylül 2008 / 00:00

Meteorolojiden uyarı geldi. Şiddetli bir yağış dalgasına girdik. Bayram havası da belli oldu. İşte uyarı ve bayram havası.


Bayrama hazırlanan Türkiye Orta Akdeniz üzerinden gelen şiddetli yağışların etkisine girdi.


Başkent Ankara'da öğle saatlerinde başlayan yağmur zaman zaman etkisini kaybetsede sürüyor.


İstanbul'da, su baskınlarına ve göllenmelere karşı dikkatli olunması uyarısı geldi. Yağışın gece şiddetini artırması ve cumartesi akşamına kadar devam etmesi bekleniyor.


Yağışın bu gece şiddetini artırması ve cumartesi akşamına kadar aralıklarla kuvvetli yağarak etkili olmasının beklendiği belirtildi. Açıklamada, yağışın Binkılıç, Istıranca, Terkos, Çatalca, Beykoz, Sarıyer, Alibeyköy, Gaziosmanpaşa, Arnavutköy ile Küçükçekme civarında daha etkili olmasının tahmin edildiği bildirildi.


BAYRAM HAVASI NASIL OLACAK?


Arife gününe kadar kuvvetli yağmurlar bekleniyor. Cumartesi günü Marmara Bölgesi’nden itibaren Ege, Akdeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi’ne kadar ülkenin büyük bir bölümünde yağmur görülecek.


Hafta sonu sıcaklıkta düşüş olacak, etkili olacak rüzgarlar nedeniyle soğuk bir hava bekleniyor. Pazartesi günü batı ve iç kesimlerde hava açmaya başlayacak.


BAYRAMDA SICAKLIK ARTIYOR


Bayramın birinci gününden itibaren ise sıcaklıklar yükselmeye başlıyor. Özellikle bayramın ikinci ve üçüncü günü, açık ve sıcak bir hava olacak. Sıcaklıklar, 5-6 derece daha yükselecek. Ancak bayramın son gününde Marmara Bölgesi’nde yağmur bekleniyor.


TATİLCİLERE UYARILAR


Bayram tatili için yola çıkacaklar, yolda kuvvetli yağmurla karşılaşabilirler. Bu yüzden de trafikte çok dikkatli seyretmeleri gerekiyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler