YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayram dönüşü yollar yine kan gölüne döndü
Bayram dönüşü yollar yine kan gölüne döndü
Bayram dönüşü yollar yine kan gölüne döndü
15 Aralık 2008 / 07:57 Güncelleme: 15 Aralık 2008 / 00:00

Kayseri'nin Bünyan İlçesine bağlı Elbaşı köyü yakınlarında meydana gelen zincirleme trafik kazasında, ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, 49 kişi yaralandı.


Edinilen bilgiye göre, Kayseri-Malatya kara yolunun 63. kilometresinde, sürücülerinin kimliği belirlenemeyen 34 FC 0534 ve 46 HS 359 plakalı TIR'larla, 34 DC 7655, 23 HA 323, 34 UFU 44 ve 71 DF 002 plakalı otobüsler, buzlanma ve sis nedeniyle çarpıştı.


Kazada ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, 49 kişi yaralandı.


İl Sağlık Müdürü Dr. Kadir Çetinkara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kazanın ardından Acil Sağlık Koordinasyon Merkezi'nin çalışmalara başladığını belirterek, şunları söyledi:


''13 ambulansımızla olay yerinden aldığımız yaralılardan 24'ünü Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, 16'sını özel hastanelere ve 9'unu da Pınarbaşı Devlet Hastanesi'ne sevk ettik. Olay yerinde 3 vatandaşımız yaşamını yitirmiş. Bütün hastanelerimizle koordinasyon halindeyiz. Şuan durumu ağır olan 1 hastamız Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.''


Öte yandan, Kara yolları ekipleri olay yerinde yeni bir kaza yaşanmaması için yola tuz ve kum serpti.


Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan yaralılardan Fatih İnciroğlu, Kahramanmaraş'tan Ankara'ya giden otobüste bulunduğunu söyledi.


Hacettepe Üniversitesi'nde öğrenci olduğunu belirten İnciroğlu, ''Yol buzlu ve sisliydi. Otobüsümüz kayarak duran bir araca çarptı, ama kazanın tam olarak nasıl olduğunu göremedik'' dedi.


Yetkililer, kimlik tespit ve kurtarma çalışmalarının sürdüğünü belirttiler.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler