YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başsavcı Yalçınkaya’yı da takip edip fişlemişler
İki başsavcı adım adım takip edilerek görüntülü kayıt altına alınmış
Başsavcı Yalçınkaya’yı da takip edip fişlemişler
07 Haziran 2009 / 09:21 Güncelleme: 07 Haziran 2009 / 00:00

51 Numaralı CD’den Abdurrahman Yalçınkaya ile Ankara Başsavcısı Boyrazoğlu’nun fiş dosyaları çıktı. İki başsavcı adım adım takip edilerek görüntülü kayıt altına alınmış


Ergenekon terör örgütü iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında GATA personeli ve muvazzaf subaylara yönelik operasyon dalgasını başlatan 51 Numaralı DVD’de Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’ya ait fiş dosyasının da olduğu ortaya çıktı. Yalçınkaya ile birlikte Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Boyrazoğlu’nun da adım adım izlendikleri zaman zaman görüntülerinin ve resimlerinin de çekildiği belirlendi.


BAŞSAVCILAR NEREDE YEMEK YER?


Levent Göktaş’ta bulunan 51 Numaralı DVD’de şantaj amaçlı mahrem görüntülerin dışında yargının zirvesindeki bazı isimlere ait fişleme dosyaları da çıktı. Yargıtay Başsavcısı Yalçınkaya ile Ankara Başsavcısı Boyrazoğlu’nun özel hayatının adım adım izlenerek kayıt altına alındığı belirlendi. Yalçınkaya ve Boyrazoğlu’nun yemek yediği yerler, çevresinde bulunan insanlar, arkadaşları, akrabaları tek tek fişlenmiş.


YÜKSEK YARGI MENSUPLARI FİŞLENDİ


DVD’de yer alan ‘YARGITAY TÜMÜ’ isimli klasör içerisinde bulunan ‘Savcılar’, ‘Tetkik Hakimleri’ , ‘Üyeler’ isimli dosyalarda halen görev yapan ve emekli olan savcı, hakim üyelere ait bilgiler bulundu. DVD’de bulunan ‘Yargıtay’ isimli bir başka dosya içersinde de Yargıtay savcılarının, hákimlerinin ve üyelerinin isimleri ile haklarındaki fişleme amaçlı notlar bulundu. Levent Göktaş’a ait olduğu iddia edilen DVD’den Ergenekon soruşturması sanıkları Ergun Poyraz ve Levent Ersöz’ün yanı sıra İlhan Selçuk hakkında hazırlanan fişleme dosyaları da ele geçirildi.


Askeri de atlamamış!


51 numaralı DVD’de, başta komuta kademesi olmak üzere subay, astsubay ve askeri personel hakkında tutulan fişleme dosyaları da var. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un da fişlendiği ailevi fotoğrafların yer aldığı DVD içinde bazı generaller hakkında tutulan bilgi notları da bulundu. Başbuğ’un kişisel iletişim danışmanı Doç. Dr. Nuran Yıldız hakkında fiş dosyası çıktı.


STAR GAZETESİ


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler