YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkent'te ana isale hattı borularından birinin pa
Başkent'te ana isale hattı borularından birinin pa
Başkent'te ana isale hattı borularından birinin pa
14 Şubat 2008 / 08:10 Güncelleme: 14 Şubat 2008 / 00:00

Başkent'te ana isale hattı borularından birinin patlaması nedeniyle bazı ev ve işyerlerini su bastı.


Aydınlıkevler mahallesi Derme sokaktaki 160 santimetre çapındaki beton su borusu akşam saatlerinde patladı.
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, "1987 yılında Devlet Su İşleri tarafından yapılarak belediyeye teslim edilen 160 santimetre çapındaki beton ana isale hattının patladığı" belirtildi.
 
Açıklamada, patlamanın ardından ASKİ ekiplerinin suyu kestiği ve şebekedeki suyun boşalmasının ardından ekiplerin patlayan borunun tamiri için çalışmalara başladığı bildirildi.
 
Tamir çalışmalarının bu gece tamamlanacağı ifade edilen açıklamada ev ve işyerlerindeki zararın tespit edilerek, ASKİ tarafından karşılanacağı duyuruldu.
 
Patlamanın ardından olay yerine gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İtfaiye ekipleri ve ASKİ yetkilileri başta Derme, Gökyüzü ve Uzayan sokaklardaki evler olmak üzere civardaki diğer ev ve işyerlerindeki su baskınlarına müdahale etti.
 
Olay yerinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Faruk Kurutuz, yaklaşık 50 pompa, 10 kurtarma aracı, itfaiye personeli ve ASKİ yetkilileriyle olaya müdahale ettiklerini kaydetti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler