YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bana işkence yapıp; Tucay Güney'e de izlettiler
Oğuztan işkence gören kişinin Güney değil kendisi olduğunu savundu
Bana işkence yapıp; Tucay Güney'e de izlettiler
10 Nisan 2009 / 12:43 Güncelleme: 10 Nisan 2009 / 00:00

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Ümit Oğuztan, MİT tarafından mahkemeye gönderilen ve mahkeme tarafından çözümü yaptırılan ses CD'lerinde işkence gören kişinin Tuncay Güney değil, kendisi olduğunu ileri süren yazılı basın açıklaması yaptı.


Ergenekon'un tutuklu sanıklarından Ümit Oğuztan, duruşma sırasında avukatlar aracılığıyla yazılı açıklama yaparak, MİT tarafından gönderilen ve mahkemenin bilirkişiye çözümünü yaptırdığı ses CD'sinde işkence yapılan kişinin Tuncay Güney değil kendisi olduğunu ileri sürdü.


Oğuztan, "Hürriyet gazetesinde yayımlanan sorgu seslerinde işkence yapılan kişi benim. Bana yapılan işkence Tuncay Güney'e izlettirilerek korku sağlanmış ve sorgucuların her istediklerini kabul ettirebilmeleri sağlanmıştır. Tuncay Güney'e psikolojik baskı uygulanmış, birkaç tokat atılmışsa da fiziki olarak sistemli bir işkence yapılmamıştır. Yapılmasına gerek kalmamıştır. Mülakatında yer alan söylemleri ve rahatlığı kanıttır." şeklindeki yazılı açıklamasının basında yer almasını istedi.


Tuncay Güney'in ifadesi işkence altında alınmış: TIKLAYIN 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler