YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz'da yeni gelişme
Balyoz'da yeni gelişme
13 Haziran 2011 10:40
İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen davaya tutuklu 149, tutuksuz 16 sanık katıldı.

''Balyoz planı'' iddialarıyla ilgili, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 162'si tutuklu 196 sanıklı davanın 30. duruşması başladı.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda yapılan duruşmaya Çetin Doğan, Halil İbrahim Fırtına ve Özden Örnek ile MHP'den milletvekili seçilen Engin Alan'ın da aralarında bulunduğu tutuklu 149 sanık ile tutuksuz yargılanan 16 kişi katıldı.

Korgeneraller Nejat Bek ve Mustafa Korkut Özarslan'ın da aralarında bulunduğu 13 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.

Mahkeme Başkanı Ömer Diken, duruşmaya katılmayan bazı sanıkların görev yerlerinin değişmesi nedeniyle mazeret bildirdiklerini kaydetti.

Duruşma, üye hakim Ali Efendi Peksak'ın ara kararlar doğrultusunda dosyaya gelen yazıları okumasıyla devam ediyor.

Bu arada, MHP'den İstanbul milletvekili seçilen tutuklu sanıklardan Engin Alan'ı duruşmadan önce bazı sanıkların tebrik ettiği görüldü.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler