YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz'da 60.duruşma
Balyoz'da 60.duruşma
09 Ocak 2012 11:13
Eski kuvvet komutanlarının da yargılandığı 365 sanıklı davanın 60.duruşması başladı.

Orgeneral Bilgin Balanlı, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Abdullah Can Erenoğlu'nun da aralarında bulunduğu 249'u tutuklu 365 sanıklı davanın 60. duruşması başladı.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları yerleşkesinde oluşturulan salonda yapılan duruşmaya, Halil İbrahim Fırtına, Özden Örnek, Çetin Doğan ve MHP'den milletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan'ın da aralarında bulunduğu tutuklu 183 sanık katıldı.

Orgeneral Bilgin Balanlı'nın da da aralarında bulunduğu 66 tutuklu sanık ile hakkında yakalama kararı bulunan emekli Orgeneral Ergin Saygun ise duruşmaya gelmedi.

İkinci ''Ergenekon'' davası kapsamında tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 66 tutuksuz sanık da duruşmaya katılmazken, 50 tutuksuz sanık ise hazır bulundu.

Duruşmaya, tutuklu sanık emekli Hava Tümgeneral Ahmet Bertan Nogaylaroğlu'nun savunmasının alınmasıyla devam ediliyor.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler