YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz listesindeki sürpriz isim
Başsavcı Engin'in müdahalesiyle durdurulan Balyoz soruşturmasında 'gözaltına alınacak muvazzaf listesi'nden sürpriz bir isim çıktı.
Balyoz listesindeki sürpriz isim
08 Nisan 2010 / 08:12 Güncelleme: 08 Nisan 2010 / 08:14

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Özel Yetkili Savcılar Mehmet Berk ile Bilal Bayraktar'ı görevden alarak operasyonu durdurmuştu. Başsavcı Engin'in Genelkurmay'dan gelen bir telefon ile bu operasyona darbe vurduğu ve tutuklanacaklar listesindeki 98 askerin yakalanmasını engellemek için girişimde bulunduğu iddia edildi. İptal edilen listede 25 muvazzaf general, 53 muvazzaf subay ve 20'si emekli toplam 98 asker olduğu ortaya çıktı. Ayrıca; İrticayla Mücadele Eylem Planı'nı hazırladığı belirtilen Albay Dursun Çiçek'in de tutuklanması istenen isimler arasında yer aldığı iddia edildi. Vatan Gazetesi'nin haberinde Başsavcı Engin'in talimatıyla durdurulan Balyoz operasyonunun 3. dalgasında tutuklanması istenen 25 muvazzaf generalin isimleri ise şöyle yer aldı.

KRİTİK GÖREVDELER

6. Kolordu Komutanı Korgeneral Nejat Bek, Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı Eğitim Yönetim Grup Başkanı Kurmay Albay Levent Görgeç, Kara Harp Akademisi Komutanı Tümgeneral Ahmet Yavuz, Taktik Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Gürbüz Kaya, Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral E. Caner Bener, Kayseri Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Aydın, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç, 1. Hava Kuvveti Komutan Vekili Tümgeneral Korcan Polatsu, KKK Denetleme ve Değerlendirme Başkan Yardımcısı Selim Erkal Bektaş, Hava Harp Akademisi Komutanı Tümgeneral Ahmet Bertan Nogaylaroğlu, 2. Ordu Komutanlığı Kurmay Bşk ve Malatya Garnizon Komutanı Tümgeneral Fehmi Canan, Hücumbot Filo Komutanı Tümamiral Abdullah Gavramoğlu, Tekirdağ Şarkışla 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Nurettin Işık, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Akkoç, Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Türkan Ertürk, DKK Plan Prensipler Başkanı Tuğamiral Serdar Okan Kırçiçek, Denizaltı Filosu Komutanı Tuğamiral Ahmet Türkmen, Kurmay Albay Fatih Altun. Tuğgenerallerin isimleri ise şöyle; Muhsin Erdal, Kazım Erdem, Gökhan Güney, Doğan Dönmez ve Muammer Aydın.

Vatan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler