YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz davasında yeni duruşma
Balyoz davasında yeni duruşma
17 Ocak 2012 12:01
Emekli kuvvet komutanlarının aralarında bulunduğu 365 sanıklı davanın 65.duruşması başladı.

Orgeneral Bilgin Balanlı, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Abdullah Can Erenoğlu'nun da aralarında bulunduğu 249'u tutuklu 365 sanıklı davanın 65. duruşması başladı.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda yapılan duruşmaya, Halil İbrahim Fırtına, Özden Örnek ve MHP'den milletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan'ın da aralarında bulunduğu tutuklu 182 sanık katıldı.

Orgeneral Bilgin Balanlı, hakim Albay Ahmet Zeki Üçok ve Koramiral Kadir Sağdıç'ın aralarında bulunduğu 66 tutuklu sanık ile hakkında yakalama kararı bulunan emekli Orgeneral Ergin Saygun ise duruşmaya gelmedi.

İkinci ''Ergenekon'' davası kapsamında tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 64 tutuksuz sanığın da katılmadığı duruşmada, 52 tutuksuz sanık ise hazır bulundu.

Duruşma, sanıkların savunmalarının alınmasıyla devam ediyor.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler