YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aynı plan devreye mi girecek?
Aynı plan devreye mi girecek?
29 Temmuz 2009 10:10
Tabipler Birliği'nden Şahin uyarısı

Türk Tabipleri Birliği, Wernicke Korsakoff hastaları, Susurluk hükümlüsü İbrahim Şahin ve kanser hastası Güler Zere kararları nedeniyle tartışmalara neden olan Nur Birgen'in başında bulunduğu Adli Tıp Kurumu 3. İhtisas Kurulu'nda değişiklik yapılmasını istedi.


TTB'den yapılan açıklamada ATK Başkan Yardımcıları Dr. Mustafa Okudan ve Dr. Hasan Ağrıtmış'ın görevlerinden alınmalarının yerinde kararlar olduğu belirtildi.


RAPORLAR TARTIŞMALI


Açıklamada, Wernicke Korsakoff hastaları, Susurluk hükümlüsü ve Ergenekon sanığı İbrahim Şahin, kanser hastası Güler Zere'ye verdiği çelişkili raporlarla tartışılan 3. İhtisas Kurulu Başkanı Nur Birgen'in görevden alınması istendi. Açıklamada İbrahim Şahin'in tutukluğunun bir kez daha sona erdirilmesi için Adli Tıp'a rapor için başvurulduğu belirtilerek 3. İhtisas Kurulu'nun 27 Haziran 2003'te İbrahim Şahin'e verilen 'post kontüzyonel demans' (bunama) tanısıyla dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından affedildiği hatırlatıldı. O tarihteki 3. İhtisas Kurulu'nda görevli hekim üyelerin görevlerine devam ettiğine yer verilen açıklamada İbrahim Şahin hakkında yine aynı raporun verilebileceği kaydedildi. Açıklamada, Şahin'in muayenesinin her türlü şüpheden uzak hekimlerce yapılmasının sağlanması istendi.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler