YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aygün,tanımadığı sanıklarla telefonda görüşmüş
Ergenekon iddianamesinde, sanıkların kimlerle kaç kez telefonda görüştüğü açıklanıyor
Aygün,tanımadığı sanıklarla telefonda görüşmüş
07 Mayıs 2009 / 15:04 Güncelleme: 07 Mayıs 2009 / 00:00

Sinan Aygün tanımadığı Ergenekon sanıklarıyla telefonla görüşmüş  
  
Ergenekon sanıklarından Sinan Aygün'ün, "Tanımıyorum" dediği tutuklu sanıklardan Bekir Öztürk ile 39 kez, Emekli Astsubay Orhan Tunç ile de 21 defa telefonla görüştüğü ortaya çıktı.  
  
Aygün, son dalga operasyon kapsamında tutuklanan Emekli Albay Mustafa Levent Göktaş ile de 15 kez telefonla görüşmüş.


Ergenekon soruşturması kapsamında hazırlanan ikinci iddianamenin eklerinde yer alan klasörlerde, sanıkların kimlerle kaç kez telefonla görüştüğü bilgilerine yer veriliyor. Savcı Zekeriya Öz tarafından sorgulanan sanık Sinan Aygün'ün ifade tutanakları da eklerde yer alıyor. Aygün ifadesinde; İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davada yargılanan sanık Bekir Öztürk'ü tanımadığını belirtiyor. Ancak, teknik takibe takılan Aygün'ün Bekir Öztürk ile 39 kez telefonla görüştüğü bilgisi eklerde yer aldı. Yine iddianame eklerinde, Aygün'ün, "Tanımıyorum" dediği sanıklardan Emekli Astsubay Orhan Tunç ile de 21 defa telefonla görüştüğü bilgisine yer veriliyor.


Ek klasörlerde, Sinan Aygün'ün, "3-4 yıl önce sünnet düğününe gitmiştim, oradan tanırım" dediği Veli Küçük'le 29 kez, bir kadın kuruluşunun organizasyonunda tanıdığını ve daha sonra irtibatının olmadığını söylediği Sevgi Erenerol ile 9 defa, televizyondan tanıdığını belirttiği Erol Mütercimler'le de 126 kez telefonla görüştüğü bilgisi yer alıyor.


Aygün'ün telefon görüşmesi yaptığı isimler arasında, son dalga Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanan Emekli Albay Mustafa Levent Göktaş da yer alıyor. Aygün, Göktaş ile 15 kez telefonla görüşmüş.(CİHAN)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler