YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara da bayramın ilk gününü yağışlı geçirecek
Ankara da bayramın ilk gününü yağışlı geçirecek
Ankara da bayramın ilk gününü yağışlı geçirecek
05 Aralık 2008 / 15:00 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Bahar havası bayramda yerini soğuk ve yağışa bırakıyor. Hava sıcaklığı yaklaşık 16 derece düşerken hava en çok ikinci gün soğuyacak.


Kurban Bayramı’nın birinci günü Marmara’nın doğusunda İstanbul, Kocaeli ve Bursa arası ile Bolu’dan Kastamonu’ya kadar olan Batı Karadeniz yağmurlu olacak. Hava sıcaklığı 10 derecenin altına inecek. Ankara da bayramın ilk gününü yağışlı geçirecek.


Bayramda hava en çok ikinci gün soğuyacak, sıcaklık İç Anadolu Bölgesi’nde 2 dereceye kadar inecek. Karadeniz, İç Anadolu, Antalya, Adana ve akşama doğru Doğu Anadolu yağış alacak. Bolu’dan itabaren Afyon, Kütahya, Konya, Kayseri, Amasya, Tokat, Sivas ve Gümüşhane’ye kadar iç kesimlerde kar yağışı bekleniyor, Bolu Kartalkaya’ya da kar yağacak. Ankara’da da hafif karla karaşık yağmur görülebilir, İstanbul’da da yüksek kesimlerde karla karışık yağmur geçişi olabilir. Bayramın ikinci günü sıcaklık İstanbul’da 5, Ankara’da 4, Sivas’ta 0 dereceye inecek.


Bayramın üçüncü günü yağış batı ve iç kesimlerden çekilirken Samsun, Trabzon ve Doğu Anadolu’da devam edecek. Çarşamba günü Gümüşhane ve Erzurum’da yoğun kar görülebilir.


Bayramın dördüncü günü ise yağışlar zayıflayacak, Ege’de lodos sert esecek ve rüzgar sıcaklığı yüksetecek. Ancak perşembe gecesi Ege’ye yeniden yağmur gelebilir.


BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU


Türkiye genelindeki bahar koşulları iki gün daha etkisini koruyacak ancak pazar günü Marmara ve Ege’de hafif yağmur başlayacak. Bayramın birinci günü önce Marmara’da ardından ise diğer kesimlerde sağanak yağmur ve soğuma bekleniyor.


İstanbul’da hava ılık ama lodosla gelen çöl tozlarından dolayı hafif bulutlu ve puslu. Pazar günü yağmur hafif olarak başlıyor, Ankara’da pus oluşmaya devam ediyor. Bayramın ilk iki günü İstanbul ve Ankara’da sağanak yağmurlu ve soğuk geçecek. İzmir’de bugün rüzgar hızını azaltıyor, pazar günü hafif yağmur olacak. Bayramın ilk iki günü ise hava bulutlanıyor ve soğuyacak. Adana’da bayramın ikinci gününe kadar önemli değişiklik yok, hava parçalı bulutlu ve sıcak. Bugün İstanbul 19, Ankara 14, İzmir 21, Bursa 19, Adana 24 derece.


Marmara Bölgesi’nde kısa süreliğine de olsa geri gelen ılık hava, iki gün daha etkisini sürdürecek, bu iki gün gökyüzü hafif puslu ve bulutlu. Pazar günü Marmara’da yağmur başlayacak. Bayramın ilk iki günü sağanak yağmur olacak ve hava sıcaklığı 10 dereceye inecek. Bayramın üçüncü günü ise yağışların kesilmesi bekleniyor. Edirne 18, Kocaeli 23, Balıkesir 20 derece.
 
İç Anadolu Bölgesi’nde yoğun sis ve pustan dolayı güneş fazla görülemiyor. Sabahları Ankara, Eskişehir, Çankırı çevresinde görüş mesafesi 1 km’nin altına düşüyor, ulaşımda aksamalar yaşanabilir. Geceleri ise ayaz var, sıcaklık sıfır derecenin altında. Bayramın ikinci günü bölgeye yağış geliyor ve hava soğuyacak. Bugün Eskişehir 11, Sivas 10, Niğde 16 derece.


Ege kıyılarında rüzgar hızını azaltıyor, hava yine bulutlu ve çöl tozlarından dolayı puslu bir görüntü olacak. Pazar günü İzmir-Muğla arasında yağmur var. Bayramın ilk günleri yağışlı ve daha soğuk geçecek, bayramın ikinci günü Afyon’da kar yağışı görülebilir. Muğla 18, Kütahya 15 derece.


Güneyde iki gün hava oldukça sıcak, ancak çok açık olmayacak. Pazar günü Antalya-Burdur tarafında hafif yağmur görülebilir. Bayramın ikinci günü Akdeniz’e yağmur ve daha serin bir hava gelecek ancak uzun kalmayacak. Güneydoğu’da hava bol güneşli olsa da Diyarbakır, Batman çevresinde yoğun pus oluşuyor. Antalya 23, Diyarbakır 16 derece.


Doğu Anadolu’da havanın açık olması, gecelerin çok soğuk geçmesine ve kırağıya neden oluyor. Sıcaklık gece Erzurum’da -12 dereceye iniyor. Bu bölgeye yağış bayramın üçüncü günü gidecek. Bugün Erzurum 8, Van 10, Malatya 11 derece.


Karadeniz Bölgesi’nde bayrama kadar hava ılık ve parçalı bulutlu. Tokat-Çorum arasında yoğun pus oluşuyor. Bayramın ilk günü önce Bolu-Kastamonu arasına, sonrasında ise Doğu Karadeniz’e yağış gelecek. Havada soğuyacağından iç kesimlerde karla karışık yağmur görülebilir. Bugün Trabzon ve Bolu 17, Samsun 21 derece.


NTV

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler