YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Ankara Beyler Konağı'nın Yeşil'e ait olduğu ortaya çıktı
'Ankara Beyler Konağı'nın Yeşil'e ait olduğu ortaya çıktı
'Ankara Beyler Konağı'nın Yeşil'e ait olduğu ortaya çıktı
28 Aralık 2008 / 08:14 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ergenekon sanığı Gülaltay'ın 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'la tanıştığı 'Ankara Beyler Konağı'nın Yeşil'e ait olduğu ortaya çıktı. Ankara'ya sık sık gelen Yeşil'in bir bakanla da burada görüştüğü öğrenildi.Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarından Semih Tufan Gülaltay'ın mahkemede 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'la tanışmasını anlatırken adını verdiği Rus Büyükelçiliği'nin yanındaki mekanın Yeşil'e ait olduğu ortaya çıktı.


MECLİS'TE BİLE GÖRÜLDÜ


Önceki gün Ergenekon davasında savunma yapan Akın Birdal suikastinin tetikçisi Gülaltay, 1996 yılında Mehmet Eymür'ün yardımcısı Duran Fırat'ın kendisini Yeşille tanıştırdığını belirterek "Ankara Beyler Konağı'nda beni Mahmut Yıldırım'la tanıştırdı. O gece kabineden bir bakan da vardı. Yıldırım, o zaman aranmıyordu" dedi. Gülaltay'ın ifadesinde geçen Ankara Güvenlik Caddesi Karyağdı Sokak'taki 'Beyler Konağı' adlı restaurantın Yeşil'e ait olduğu ve misafirlerini burada ağırladığı öğrenildi. 2003'te Yeşil'in başka birine devrettiği Rus Büyükelçiliği'nin yanındaki restaurantın adı da 'Dafne' olarak değiştirildi. Susurluk Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, Yeşil'in sık sık Ankara'ya geldiğine ilişkin tespitlerin olduğunu belirterek "Eyüp Aşık Yeşil'i Meclis'te de gördüm demişti. Bakanla da görüşmüş olabilir" dedi.


KARAKOLDA EYMÜR'Ü ARADI


Susurluk Komisyonu üyelerinden Fikri Sağlar ise Ankara'da kavga eden Yeşil'in karakola düştüğünü MİT'çi Mehmet Eymür'ün araya girmesi ile serbest kaldığını söyledi. Sağlar bu bilgiyi Eymür'ün komisyonda anlattığını söyledi. YENİŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler