YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alnındaki dövme hala sırrını koruyor
Alnındaki dövme hala sırrını koruyor
Alnındaki dövme hala sırrını koruyor
08 Nisan 2008 / 17:52 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Akdeniz üniversitesindeki olayların baş aktörü Ömer Ulusoy'u arkadaşları anlattı. Alnına yaptırdığı dövmenin sırrını ise arkadaşları dahi bilmiyor.


Akdeniz Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan taşlı, sopalı kavgada silahla ateş ederken kameralara yakalanan Ömer Ulusoy çevresinde dengesiz tavırları ile tanınıyor.


Çevresinin ortak tespiti; "Daha önce silah taşımaması."
Aynı şekilde anlındaki dövmede yeni...


Ulusoy'u tanıyanlar alnındaki dövmenin üniversitedeki olaylardan birkaç gün öncesine kadar olmadığını anlatıyor. İnşaat işçilerinin uğrak yeri olan kahvedeki arkadaşları Ömer Ulusoy'u, vatanı ve bayrağını seven birisi olarak tanımlarken, bazı tanıdıkları da alkol ve uyuşturucu kullandığını söylüyor.


İYİ DİYEN DE VAR KÖTÜ DİYEN DE


Silahlı görüntüleri ile kamuoyunun hafızalarına kazınan Ömer Ulusoy, çevresinde dengesiz tavırlarıyla tanınıyor. Hakkında iyi olduğu kadar, kötü konuşanlar da bulunan Ulusoy, bir dönem işletip daha sonra devrettiği ve inşaatçılar kahvesi olarak bilinen mekanın müdavimleri tarafından 'arkadaşımız' olarak adlandırılıyor.


DÖVMEYİ YENİ YAPTIRMIŞ


Arkadaşları arasında sessiz, sakin, milli konularda coşkulu, dürüst bir insan olarak tanınan Ömer Ulusoy'un alnındaki dövme ise sırrını koruyor. Ulusoy, arkadaşlarının çok şaşırdıklarını söyledikleri dövmeyi Akdeniz Üniversitesi'ndeki olaylardan 3-4 gün önce yaptırmış. Arkadaşları Ulusoy'u sakalı ve siyah giyimi nedeniyle ilgi odağı olduğunu iddia ediyor.


ESNAF ONDAN KORKUYOR
Zaman zaman MHP'nin etkinliklerinde görünen Ömer Ulusoy hakkında, buradaki esnaf konuşmaktan kaçınıyor. Civardaki esnafın Ulusoy'dan rahatsız olduğu ancak, korktukları için ses çıkaramadıkları söyleniyor. O bölgedeki bir esnafla kavga ettiği ve konunun karakola yansıdığı anlatılıyor.


ESRAR KULLANIYOR İDDİASI
Arkadaş grubu ile haftanın birkaç günü MHP önünde dolaşan Ulusoy'un zaman zaman ticari taksi kullanarak Zeytinköy'e esrar almaya gittiği iddia ediliyor. MHP çevresindeki esnaftan zaman zaman alkol satın alan Ulusoy'un, çek senet tahsilatı gibi karanlık yanının bulunduğu da ileri sürülüyor.


Psikolojik sorunları olduğu da ifade edilen Ulusoy hakkındaki bir başka görüş ise 'mahallenin kabadayısı' olduğu yönünde. Ulusoy hakkında farklı düşüncelere sahip insanların üzerinde fikir birliği ettiği tek konu ise onu silahlı görmemiş olmaları. (Kaynak: Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler