YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Albay mahkemeye sevk edildi
Albay mahkemeye sevk edildi
27 Mayıs 2011 19:10
Gölcük Donanma Komutanlığı'nda ele geçirilen belgelerin birinde adı geçtiği ileri sürülen ve soruşturma kapsamında sorgulanan bir albay tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Gölcük Donanma Komutanlığında yapılan aramada ele geçirilen belgelerden birinde, ''Amirallere suikast girişimi'' iddiasına ilişkin adı geçtiği öne sürülen ve bu soruşturma kapsamında sorgulanan bir albay, tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Merkez Komutanlığına bağlı sivil plakalı araçla Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine getirilen şüpheli albay, ''Amirallere suikast girişimi'' iddiasına ilişkin soruşturmayı yürüten Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Salim Duran tarafından sorgulandı.

Şüpheli albay, tutuklanması istemiyle İstanbul Nöbetçi 11. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edildi.

Bu albayın, emekli Albay Hakan Büyük'ün Eskişehir'deki evinde yapılan aramada ele geçirilen belgelere ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine çıkarılan ve aralarında general ile amirallerin de bulunduğu 7 kişiyle birlikte adliyeye getirildiği öğrenildi.

''Amirallere suikast girişimi'' iddialarına ilişkin daha önce dönemin savcısı Süleyman Pehlivan tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 9'u tutuklu 19 sanık hakkında iddianame hazırlanmış ve İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianame, aynı mahkemede görülen ''Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat'' davası ile birleştirilmişti.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler