YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adnan Şenses'i öldürtecektim
Nuri Ergin: Adnan Şenses'in öldürülmesi için talimat verdim
Adnan Şenses'i öldürtecektim
06 Mayıs 2010 / 17:53 Güncelleme: 07 Mayıs 2010 / 08:22

Karagümrük çetesinin lideri Nuri Ergin, tutuklu yargılandığı davada şarkıcı Adnan Şenses'in öldürülmesi için talimat verdiğini itiraf etti. Ergin, "Gönderdiğim adam Adnan Şenses'i yerinde bulamadığı için istasyonu taradı" dedi.
 

Emre Çakır isimli şahsın öldürülmesine ilişkin talimat verdiği iddiasıyla tutuklu yargılanan Nuri Ergin ile tutuksuz sanık Ahmet Uğur Balıkçıoğlu 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 13. duruşmada hazır bulundu. Nuri Ergin hazırladığı 14 sayfalık dilekçesini mahkeme heyetine sundu.

Mahkeme başkanı ise dilekçeyle ilgili söyleyecek bir şeyi olup olmadığını sordu. Ergin, aile fertlerinden herhangi birine yönelik, mahkeme ve hastaneye götürülüp, getirilirken yapılabilecek bir suikastten yetkililerin sorumlu olduğunu belirterek, "Dışarıda bizi kim öldürürse canımız feda olsun" dedi.
 

Şarkıcı Adnan Şenses'in öldürülmesi için daha önce talimat verdiğini, ancak tetikçinin Adnan Şenses'i bulamadığı için eylemin gerçekleşmediğini de itiraf eden Ergin, "Ben bugüne kadar size hiç yalan söylemedim. Adnan Şenses'i öldürmek için talimat vermiştim. Ancak gönderdiğim adam Adnan Şenses'i yerinde bulamadığı için istasyonu taradı" diye konuştu.

Sanık avukatları müvekkillerinin atılı suçlardan tahliyelerini talep ederken,  duruşma ileri bir tarihe erteledi. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler