YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
29 sanıklı davanın duruşması başladı
29 sanıklı davanın duruşması başladı
18 Ekim 2011 11:08
İrtica ile Mücadele Eylem Planı davasının 37.duruşması başladı

Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan ve emekli Albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 29 sanıklı ''İrtica ile mücadele eylem planı'' davasının 37. duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, korgeneraller Mehmet Eröz ve İsmail Hakkı Pekin, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, Tuğamiral Alaettin Sevim, albaylar Sedat Özüer ve Ziya İlker Göktaş, emekli albaylar Dursun Çiçek, Mehmet Deniz Yıldırım, Fuat Selvi, Hulusi Gülbahar ve Cemal Gökçeoğlu ile sivil Memur Mehmet Bülent Sarıkahya katıldı.

Duruşmada, bu dava kapsamında tutuksuz yargılanan ikinci ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanığı Hasan Ataman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 5 tutuksuz sanık da hazır bulundu.

Tutuklu sanık avukat Serdar Öztürk ile YAŞ kararıyla Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığına atanan ve hakkında yakalama kararı bulunan Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler ve Tümgeneral Mustafa Bakıcı ile kırmızı bülten ile aranmasına karar verilen Bedrettin Dalan ise duruşmaya gelmedi.

Tutuksuz yargılanan 6 sanığın da gelmediği duruşmada, Iğsız'ın çapraz sorgusu devam ediyor.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler