YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 kamyona silahlı saldırı
2 kamyona silahlı saldırı
05 Ekim 2009 10:38
Siirt'te iki kamyona silahlı saldırıda bulunuldu. Uzun namulu silahların kullanıldığı saldırıda bir şoför yaralandı. Şoförü kaçan diğer araç ise yakıldı...

Siirt-Pervari kara yolunda Siirt'e doğru seyir halinde ilerleyen farklı yerlerde bulunan kömür yüklü iki kamyona aynı anda silahlı saldırıda bulunuldu.

Siirt'e doğru hareket eden Pervari'ye bağlı Kırktepe yol ayrımında Naim Kızıl yönetimindeki 73 AK 891 plakalı kömür yüklü kamyona uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunuldu. Aynı anda Kırktepe köyüne 3 km uzakta bulunan Akyamaç Köyü yakınlarında ilerleyen Fahrettin yönetimindeki 34 JNS 80 plakalı kamyon da silahlı bir grup tarafından ateşe verildi. 34 JNS 80 plakalı aracın şoförü Şirvan doğumlu 33 yaşındaki Hayrettin hafif yaralandı.

Diğer taraftan aynı anda silahlı saldırıya uğrayan 73 AK 891 plakalı kamyonda bulunan üç sivilden biri olan kamyon şoförü olan Naim Kızıl'a iki kurşun isabet etti. Kurşunlardan biri kulağına isabet eden biri de alnından sıyıran Kızıl ağır yaralandı. Jandarma ekiplerinin kısa zamanda olay yerine varmasından sonra Naim Kızıl Siirt Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ağır yaralı olan Kızıl'a ilk müdahaleler Siirt Devlet hastanesinde yapıldı. Polis ve Jandarma ekipleri hastane çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Çevre illerdeki hastanelerde boş yer olmaması üzerine Şırnak doğumlu 30 yaşındaki ağır yaralı Naim Kızıl ambulans ile Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk edildi.

Güvenlik güçleri aralarında 3 km uzaklık bulunan iki ayrı yerde aynı zamanda saldırı yapan şahısların gece karanlığından faydalanarak kaçtıklarını belirtti. Olay yerlerinde geniş güvenlik önleri alan Jandarma ekipleri Pervari ilçesinin giriş ve çıkış noktalarında güvenlik barikatları kurdu.

Güvenlik güçleri olayın henüz kimler tarafından gerçekleştirildiğini ve bu olayın arkasında terör örgütü PKK'nın olup olmadığı ihtimali üzerinde durduklarını belirterek geniş çaplı bir araştırma yapıldığı bilgisini verdiler.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler