YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2.Ergenekon'da 40.duruşma
2.Ergenekon'da 40.duruşma
15 Şubat 2010 10:13
Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi duruşmaya izleyici olarak katıldı

İkinci ''Ergenekon'' davasının 40. duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen davanın bugünkü duruşmasına, gazeteci Tuncay Özkan, Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ile eski Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu tutuklu 34 sanık katıldı.

Tutuklu yargılanan, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Mustafa Dönmez, Hamza Demir, Oğuz Bulut, Muzaffer Öztürk ve Mustafa Koç ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada, tutuksuz sanıklardan Noyan Çalıkuşu da hazır bulundu.

Duruşma, tutuklu sanık Durmuş Ali Özoğlu'nun savunmasını yapmasıyla devam ediyor.

Bu arada, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Orhan Erinç, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dim, Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ali Ekber Yıldırım ve İzmir İl Genel Meclisi üyesi Basın Halkla İlişkiler Komisyonu Başkanı Seyfettin Şen de duruşmaya izleyici olarak geldi.

Duruşma başlamadan önce basın mensuplarıyla sohbet eden gazetecilerden Oktay Ekşi, ''Gazeteci dostlarımıza dönük dayanışma duygusunu göstermek için duruşmaya geldik'' dedi.

Duruşma salonunda izleyicilerin bulunduğu bölüme oturan Ekşi ve beraberindekiler, tutuklu sanıklar Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan ile uzaktan bir süre sohbet ettiler. 
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler