YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2. Ergenekon davası devam ediyor
2. Ergenekon davasının 2. duruşması Silivri'de başladı...
2. Ergenekon davası devam ediyor
06 Ağustos 2009 / 11:45 Güncelleme: 06 Ağustos 2009 / 00:00

Emekli orgeneraller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur'un da aralarında bulunduğu 56 sanıklı ikinci ''Ergenekon'' davasının 2. duruşması başladı.


Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen davanın bugünkü duruşmasına, Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, gazeteci Tuncay Özkan, Gürbüz Çapan ve Adli Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu tutuklu 16 sanık katıldı.


Tutuklu sanıklar emekli Tuğgeneral Levent Ersöz hastanede, Hüseyin Keskin ise revirde olduğu için duruşmaya gelmedi.


Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, Emin Şirin, İlker Güven, Erol Mütercimler, Merdan Yanardağ ve Tanju Güvendiren'in de aralarında bulunduğu tutuksuz 21 sanık da duruşmada hazır bulundu.

Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, birinci duruşmadaki heyetin tamamı ve bir üyesinin reddedilmesine yönelik talepleri inceleyen İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin de bu istemleri reddettiğini bildirdi.

Duruşma, yeni gelen sanıkların kimlik tespitlerinin yapılmasıyla devam ediyor.
Bu arada duruşma başlamadan önce tutuklu sanıklar salona girerken izleyicilerin alkışla tempo tuttuğu görüldü. Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay ile bazı sanıklar da Hurşit Tolon ve diğer tutuksuz sanıklarla selamlaştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler