YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'15 gün önceki duruma dönülmüştür''
'15 gün önceki duruma dönülmüştür''
'15 gün önceki duruma dönülmüştür''
12 Mart 2008 / 20:20 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Danıştayın, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın rektörlere gönderdiği yazıyla ilgili kararı sonrasında, çeşitli üniversitelerden açıklamalar geldi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, Danıştay kararı üzerine üniversitenin yönetim kurulları ve senatosunu toplayarak değerlendirme yaptıklarını belirtti ve ''Bu değerlendirme sonucunda, 15 gün önceki duruma dönülmüştür'' dedi.


Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu da gazetecilere yaptığı açıklamada, Danıştayın YÖK'ün ilgili yazısını iptal etmesi üzerine eski uygulamaya döndüklerini ifade ederek, ''Türkiye bir hukuk devletidir. YÖK tarafından bize yazı gönderilmesinin ardından kararı uygulamıştık. Ancak şimdi Danıştayın verdiği karar var. Biz de doğal olarak eski uygulamaya döndük'' dedi. Sakarya Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamada ise YÖK'ün genelgesi hakkında Danıştay tarafından verilen yürütmenin durdurulması kararıyla, yeni bir durumun ortaya çıktığı bildirildi.


Açıklamada, ''YÖK Başkanlığı genelgesi doğrultusunda karar alan üniversitemizin yetkili kurulları, bu genelgeyle ilgili Danıştay 8. Dairesinin aldığı yürütmenin durdurulması kararı sonrası, değerlendirme yaparak bir karar vermek üzere 13 Martta toplanacaktır'' denildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler