YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1. Ergenekon davasına 20 gün ara
1. Ergenekon davasına 20 gün ara
05 Ağustos 2009 07:22
Birleşen Danıştay davası sanıklarının savunmalarının tespiti dikkate alınarak 24 Ağustos'a ertelendi

Davanın dünkü duruşmasında, taleplerin değerlendirilmdesi için duruşmaya yaklaşık 3 saat ara verildi. Ara sırasında tutklu sanık Zekeriya Öztürk, Ergenekon sanıklarından Doğu Perinçek, Muzaffer Tekin, Hikmet Çiçek ve kendisinin kaldığı 4 nolu koğuşta 8 gündür elektriklerin kesik olduğunu söyledi.


Koğuş kapılarının 'manuel olarak' dışardan kilitlendiğini ancak koridor kapılarının elektirk kesintisi nedeniyle kilitlenemediğini, buzdolabı ile ilgili ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını söyledi. 
 


Saat 01.05 sıralarında mahkeme heyeti yerini alarak, birleştirme konusunda mahkemenin muvafakat vermesi istenen 3 dava dosyasının, mütalaasını bildirmesi için Cumhuriyet Savcısı'na verilmesinin karara bağlandığını açıkladı. Sanıklar ile avukatlarının tahliye taleplerini bu aşamada reddeden mahkeme heyeti, duruşma salonunun fiziki şartları ile ilgili yapılan yazışmalar, birleşen Danıştay davası sanıklarının savunmalarının tespiti ve birleştirme talebi ile mahkemeye gönderilen iddianamelerin kapsamları ve yapılacak usuli işlemler dikkate alınarak davanın 24 Ağustos 2009 tarihine ertelendiğini açıkladı.


 


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler