YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zuckerberg'in sosyal medya hesapları çalındı
Zuckerberg'in sosyal medya hesapları çalındı
06 Haziran 2016 14:26
Dünyanın lider sosyal medya devlerinden Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in sosyal medya hesapları hacker saldırısı kurbanı oldu. Ünlü işadamının Twitter, Pinterest ve Linkedİn hesapları çalındı.

Aldığı tüm önlemlere rağmen, OurMine isimli hacker grubu genç işadamının hesaplarını ele geçirmeyi başardı. Zuckerberg'in LinkedIn, Twitter ve Pinterest hesapları çalındı. Böylece ünlü işadamının sahibi olduğu Facebook ve Instagram dışındaki tüm hesapları korsanların eline geçmiş oldu. Korsanların Google + hesabıyla ise fazla ilgilenmediği görülüyor. 

INSTAGRAM'I ELE GEÇİREMEDİLER

Instagram hesabını da hacklediklerini iddia eden saldırganların son gelişmelere göre bunu aslında yapamadıkları ortaya çıktı. Zuckerberg'in Twitter hesabının ele geçirilmesinden sonra, ABD'li şirket Zuckerberg'in hesabını hemen askıya aldı. 2012 yılında açılan hesaptan hiç paylaşım yapmayan Zurckerberk adına yapılan paylaşımlar da hemen Twitter tarafından silindi.

ŞİFRELERİNİZİ İYİ BELİRLEYİN!

Dünyanın en zengin isimlerinden birisi olan, üstelik sosyal medyanın en büyük şirketinin liderinin bile başına bu durumun gelmesi, diğer kullanıcıları tedirgin etti. Uzmanlar böyle durumlarla karşılaşılmaması için herkesin karmaşık yapıda ve değişik karakterler içeren şirfreler tercih edilmesini tavsiye ediyor.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler