YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zuckerberg: Türkiye'den çok fazla soru alıyoruz
Zuckerberg: Türkiye'den çok fazla soru alıyoruz
05 Mart 2015 07:15
Facebook'un kurucusu Zuckerberg, "Terörizm ve şiddet içerikli mesajları en hızlı şekilde kaldırmaya çalışıyoruz" dedi.

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, Mobil Dünya Kongresi için bulunduğu Barcelona'da bir lisede düzenlenen organizasyonda gençlerin sorularını yanıtladı.

Facebook olarak "terörizm ve şiddet içerikli mesajları en hızlı şekilde kaldırmaya çalıştıklarını" belirten Zuckerberg, "Ama herkes Facebook'un bir polis gibi çalışmadığını bilmeli. İnsanların yazdıklarını gözden geçiren çok büyük bir çalışana sahip olamayız" ifadelerini kullandı. 
Öte yandan "ifade ve din özgürlükleriyle ilgili Türkiye ve Rusya'dan çok fazla soru aldıklarını" söyleyen Zuckerberg, "İnsanların çoğunluğuna ses vermek istiyoruz. İfadeyi sınırlayan çok fazla bariyer var ve bunlardan biri teknoloji eksikliği. Eğer internetin yoksa çok fazla fırsatı kaybediyorsun.

"Eğer yasalara karşı geliniyorsa kapatılır"

Bizim Facebook'taki hedefimiz olabilecek en fazla insana kendilerini ifade fırsatı vermektir. Ama aynı zamanda her ülkenin kendi yasasına göre hareket etmeleri gerekiyor. Eğer yasalara karşı gelirlerse bu sayfa bloke ediliyor. Eğer yasaları ben belirleseydim farklı olurdu. Neyse ki bunu ben yapmıyorum! Her ülke kendi yasasına sahip olmalı" dedi.

 

AA

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler