YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Zuckerberg, servetinin yüzde 10'unu bağışlayacak"
"Zuckerberg, servetinin yüzde 10'unu bağışlayacak"
11 Aralık 2015 13:58
Facebook'ta popüler olan iddiaya göre, geçtiğimiz günlerde servetinin büyük bir bölümünü hayır işlerinde kullanacağını duyuran Zuckerberg, servetinin yüzde 10'unu bin Facebook kullanıcısına dağıtacak. Ancak Facebook'tan yapılan açıklamaya göre bu iddia ta

Kurucusu olduğu Facebook üzerinden baba olduğunu duyuran Mark Zuckerberg (31) ve eşi Priscilla Chan (30), sahip oldukları yaklaşık 45 milyar dolar değerindeki Facebook hisselerinin yüzde 99’unu, hayır işleri için kuracakları “Chan Zuckerberg Vakfı” için harcayacaklarını açıklamasının yankıları sürüyor.

Zuckerberg'in bu açıklaması onlarca internet dedikodusunun da fitilini ateşledi.
Son günlerde oldukça yaygın olan iddiaya göre, Zuckerberg, söz konusu 45 milyar doların yüzde 10'unu (4.5 milyar dolar) bin Facebook kullanıcısına bağışlayacak.

Sosyal medyanın bir anda gündemine oturan bu iddianın sahipleri yayınladıkları mesajı kendi hesaplarından paylaşan kişilerin kura listesine adlarını yazdıracağını belirtiyor. Ancak bu iddianın gerçek ile  uzaktan yakından alakası bulunmuyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Facebook sözcüsü, söz konusu iddianın gerçek dışı olduğunu doğruladı.

Sosyal medyada bir anda oldukça popüler hale gelen bu akımın dolandırıcılık ile bir ilgisi olup olmadığı ise henüz netlik kazanmış değil.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler