YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zirvede Samsung - Apple Eşitliği!
Zirvede Samsung - Apple Eşitliği!
31 Ocak 2015 04:52
Şirketlerin 2014 yılı son çeyreğine yönelik finansal sonuçları ve pazar tahminleri gelmeye devam ediyor. Strategy Analytics şirketinin verilerine göre, Samsung ve Apple zirveyi paylaşıyor.

Şirketlerin 2014 yılı son çeyrek performanslarına yönelik sonuçlar ve analist tahminleri gelmeye devam ediyor. Birkaç gün önce resmi sonuçları açıklayan Apple, yılın son döneminde 74.5 milyon iPhone sattığını duyurmuştu.

Apple ve Samsung beraberliği

Strategy Analytics şirketinin verilerii, Apple ve Samsung'un son çeyrekte eşitliği paylaştığı yönünde. SA'nın tahminlerine göre Koreli şirketin son çeyrekteki satış rakamı da Apple gibi 74.5 milyon civarında. Bu rakamlar zirvenin iki rakip marka tarafından paylaşılması anlamına geliyor.

Yıllık sıralama değişmedi

2014 yılı bütününe bakıldığında Samsung'un 317 milyon ünitelik akıllı telefon satışına imza attığı görülüyor. Apple ise yine ikinci sırada yer alıyor. Cupertinolu şirketin satış rakamı 192.7 milyon. Son çeyrekte birbirine yakın satış rakamlarına ulaşan Lenovo-Motorola ve Huawei arasındaki yıllık fark ise biraz daha açık. 2014 yılında Lenovo, 92 milyonluk satışa imza atarken, Huawei 74 milyon adet satış gerçekleştirdi.

 

SHİFDELETE

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler