YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YouTube'un şanlsı çocuğu
YouTube'un şanlsı çocuğu
09 Temmuz 2015 07:08
YouTube üzerinde pek çok insanın hayali olan oyun oynayarak para kazanma işini günümüzde en iyi yapan kişi PewDiePie. YouTube'un en popüler yıldızı İsveçli PewDiePie, YouTube kanalı üzerinden 7 milyon dolar kazanmayı başardı.

Çok sayıda kanal izleyicisinin hayali olan oyun oynayarak para kazanma işini en iyi yapan kişi olarak biliniyor. PewDiePie isimli YouTube kanalı sayesinde her yıl milyonlarca dolar kazanç elde ediyor.

Hazırladığı eğlenceli YouTube videolarıyla tanınmaya başlayan, kendisini izleyen kitleyi her geçen gün arttırmayı başaran 26 yaşındaki İsveçli PewDiePie yani gerçek adıyla Felix Arvid Ulf Kjellberg, artık markalaşan bir isim haline gelmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre sahibi olduğu Pewdie Produtions’ın 2014 yılı kazancı 63 milyon İsveç kronu oldu.

7.45 milyon dolara denk gelen bu gelir, PewDiePie’ın her geçen yıl daha fazla gelir elde ettiğinin bir göstergesi. 2012 yılında 7.2, 2013 yılında ise 29.6 milyon İsveç kronu elde etmeyi başaran YouTuber, South Park’da da rol alıyor. Ayrıca PewDiePie’ın kendisinin karakter olarak yer alacağı bir oyun da geliştirildiği de belirtiliyor.

youtube-uzerinden-milyonlar-kazandi-48616.jpg

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler