YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yılın en değerli markası belli oldu
Yılın en değerli markası belli oldu
10 Ekim 2014 23:30
Interbrand, 2014 yılı genel marka değerlendirmesini yayınladı. Gıdadan otomotive tüm sektörlerdeki dev firmaların dahil olduğu listede birinci sırada Apple bulunuyor.

Interbrand, her sene yaptığı gibi bu yıl da en değerli şirketleri sıraladı. Sektör bağımsız, yani tüm sektörlerden firmaların sıralandığı listenin ilk 5'inde, 4 teknoloji şirketi yer alıyor. Bu da teknoloji sektörünün ne kadar karlı olduğunu da gözler önüne seriyor.

Geçtiğimiz yıl da en değerli şirket olan Apple, bu sene yine değerini korudu. İkinci sırada yer alan Google'ı, Coca Cola takip ediyor. Teknoloji tarafından yine iki isim görüyoruz. 4. sırada IBM, 5. sırada ise Microsoft yer alıyor. Geçtiğimiz yıl 8. sırada olan Samsung, bu yıl 7. sıraya çıkmış durumda.

Otomotiv sektörüne baktığımızda, Interbrand'in firmaları bir bütün olarak değerlendirmediğini görüyoruz. Listede 31. sırada yer alan Volkswagen, esasında VAG grubunun sahibi. Audi, Porsche gibi büyük markaların dahil olduğu grubu bir bütün olarak hesaplarsak, daha yüksek sıralarda olabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Türkiye'de de fabrikası bulunan Toyota, listenin 8. sırasında yer alıyor.Araba üreticilerinden 10. sırada Mercedes ve 11. sırada ise BMW bu firmaları takip ediyor. Mikroişlemci devi Intel ise listede 12. sırada.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler