YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni bir WhatsApp dolandırıcılığı daha!
Yeni bir WhatsApp dolandırıcılığı daha!
22 Eylül 2015 16:45
Son günlerde WhatsApp üzerinden herhangi bir reklam aldınız mı bilmiyoruz ama ola ki karşınıza çıkarsa kesinlikle tıklamayın.

Bildiğimiz gibi bilgisayar korsanlarının en favori yemlerinden birisi de WhatsApp. Ne de olsa milyarı aşkın kullanıcısıyla, vurguncular için de inanılmaz bir potansiyel vaat ediyor.

İşte WhatsApp'ın bu yaygınlığından faydalanmaya çalışan siber suçluların yeni yöntemlerinden birisi de reklam içeren bağlantılar göndermek. Tahmin edeceğimiz gibi pek çok ünlü markaya, süpermarkete, mağazaya vb. yerlere ait indirim kuponları, hediye çeki vb. gibi sahte kampanya reklamlarıyla bizi oltaya getirmeye çalışıyorlar.

Eğer mesajın içerdiği bağlantıya tıklarsak bu defa da sahte sitelere yönlendiriliyoruz ve orada da bizden 'indirimden faydalanmak için doldurmamız gereken' kişisel bilgilerimiz (isim-soyad, telefon, e-posta vb.) isteniyor. Sonrası ise belli zaten...

Bu arada sadece bu örneği de baz almamamız gerek. Ne de olsa WhatsApp asla kullanıcılarına toplu mesaj ile resmi bülten, güncelleme, reklam vb. gibi şeyler yollamıyor. Haliyle bu tip ne gelirse gelsin aldırmıyoruz.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler