YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaşama elverişli gezegenler keşfedildi
Yaşama elverişli gezegenler keşfedildi
07 Ocak 2015 03:00
NASA, neredeyse Dünya büyüklüğünde 3 ya da 4 gezegenin varlığının keşfedildiğini açıkladı

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), Güneş Sistemi dışında neredeyse Dünya büyüklüğünde 3 ya da 4 gezegenin varlığının keşfedildiğini açıkladı.

NASA'da görevli gökbilimciler, suyun sıvı halinin oluşması için gereken, ne çok sıcak ne de çok soğuk olan Goldilocks Kuşağı'nda, hemen hemen Dünya büyüklüğünde 3 ya da 4 gezegenin varlığının keşfedildiğini doğruladı.

Gökbilimciler, sözkonusu gezegenlerin gaz bulutuyla ya da buzla kaplı olmadığını, aksine Dünya gibi kayalık olabileceğini, yıldızlarından aldıkları ısının, Dünya'nın Güneş'ten aldığı kadar olduğunu bildirdi.

Sözkonusu gezegenlerle, Dünya'nın iki katından daha büyük olmayan ve yaşam için elverişli kuşakta yer alan toplam keşfedilen gezegen sayısının 8 ya da 9 olduğu kaydedildi.

NASA ayrıca, gezegen avcısı teleskobunun, Güneş Sistemi dışındaki 1000. gezegeni keşfettiğini doğruladı. Teleskopla görülen sözkonusu bin gezegenin büyük bölümü Dünya'ya benzemiyor.

 

AA

 

 

Dünyanın huzuru
 // No Name
Ne güzel tüm siyonist yahudileri gönderelim. 3 gezegende onların olsun üstün ırka yakışır. Dünyamız rahat eder belki....
07 Ocak 2015 Çarşamba 06:37
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler