YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Xiaomi Mi 5 özellikleri ve fiyatları ne kadar olacak?
Xiaomi Mi 5 özellikleri ve fiyatları ne kadar olacak?
28 Aralık 2015 07:19
Xiaomi Mi 5 modellerinde yer alması beklenen yeni nesil özellikler sonunda ortaya çıktı, Xiaomi Mi 5 modellerinde neler olacak?

Xiaomi’nin sıradaki amiral gemisi akıllı telefonu Xiaomi Mi 5’in tanıtımı yaklaştıkça sızıntı görsel ve bilgileri de gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sizlere Xiaomi Mi 5’in gerçek görüntüsü olduğu iddia edilen bir fotoğraf göstermiştik. Yeni sızdırılan farklı renklerdeki Xiaomi Mi 5 o görseldeki modeli doğrular nitelikte.

Sızan renkli Xiaomi Mi 5 basın görsellerinin yanısıra, telefonun beyaz renkli versiyonunu gösteren bir de video yayınlandı.  Telefonun teknik özellikleri de tamamen belirdi diyebiliriz.

Şimdiye kadar gelen bilgilere göre Xiaomi Mi 5’in ön kısmında 2.5D ekran teknolojisi yer alacak ve telefonun piyasadaki en küçük ve en hızlı sensör olduğu iddia edilen ve Home tuşuna gömülü parmak izi tarayıcı ile donatıldığı söyleniyor.

Diğer özelliklerine bakacak olursak Xiaomi Mi 5, Snapdragon 820 işlemci, 3GB ve 4GB RAM seçenekleri, 32 GB ve 64 GB depolama seçenekleri, FULL HD veya QHD çözünürlüğe sahip ekran, 16 megapiksel arka kamera ve 13 megapiksel ön kamera gibi özelliklerle gelecek.

Telefon USB Type-C özelliği ile hızlı şarj teknolojisini kullanabileceği 3600 mAh pil özelliğine sahip olacak. Yazılım kısmında ise Xiaomi MIUI 7 arayüzü ve Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi yer alıyor. Xiaomi Mi 5 2500 Yuan yani 387 $ fiyat etiketine sahip olacak.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler