YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Windows tarihe karışıyor
Windows tarihe karışıyor
10 Mayıs 2015 23:38
Yaz aylarında piyasaya sürülmesi beklenen Windows 10’un Microsoft'un son işletim sistemi olacağı açıklandı.

Yazılım devi Microsoft, Windows’un 10. sürümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Hem tablet, hem bilgisayar hem de telefon sürümü bulunacak olan Windows 10, bu ismi taşıyan son işletim sistemi olacak. 

Konuyla ilgili açıklama firma yetkililerinden Jerry Nixon’dan geldi. Nixon bir etkinlikte yaptığı konuşmada Windows 10’un Windows’un son sürümü olacağını açıkladı. ‘Windows 10’u piyasaya sürüyoruz ve bu yeni sürüm Windows’un son sürümü olacak. Hala Windows 10’u geliştirmeye devam ediyoruz’ diyen Nixon, yeni bir dönemin ipucunu da verdi.

Microsoft’un önümüzdeki dönemde Windows’u ayrı bir yazılım yerine bir servis olarak sunacak. Bu sayede işletim sistemini bir kez satın alanlar (muhtemelen ücretsiz) güncellemelerle kullanmaya devam edecekler. Yeni işletim sistemi benzer bir şekilde güncelleniyor. Windows 7, 8 ve 8.1 kullananlar ücretsiz olarak Windows 10'a geçiş yapabilecekler. Benzer durumun gelecekte piyasaya sürülecek işletim sistemlerinde de geçerli olması bekleniyor.  Windows 10'un servis olarak kullanıma ne zaman sunalacağı ise şimdilik belli değil. 

Android kadar olamadı.!!!
 // Abdullah
Yazıklar olsun microsofta ki yıllarca bizi hantal program ve donanımlara mahkum etti, bir PC android telefondan daha mı geri donanımlara sahipti de ağzımızdan burnumuzdan getirdin? Akıllı telefon denilen şeyin yazılımı linux tabanlı ve otomatik olarak herşeyi kontrolü altında tutabiliyor, bili geyt bunu bilinçli olarak yaptı ve milyarlarına milyarlar kattı, çuvallarını doldurdu, rağbet de azaldı jübile yapıyor haspam. 6 ayda bir yeni versiyona 150 dolar ödemekten bıktık ya hu, XP'den sonra fren...
11 Mayıs 2015 Pazartesi 02:08
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler