YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Windows Phone'da Windows 10 rüzgarı
Windows Phone'da Windows 10 rüzgarı
14 Şubat 2015 02:48
Microsoft'un uzun süredir masaüstü için yayınlamış olduğu Windows 10 teknik önizleme sürümü, bugün itibariyle mobile geldi. İşte Windows 10 önizleme sürümü hakkında detaylar.

Microsoft'un çalışmalarına devam ettiği Windows 10, geçmişteki Windows sürümlerine göre pek çok büyük farklılığa sahip olacak.

Akıllarda soru işaretleri bırakıyor olsa da, tüm platformlarda tek işletim sistemi olma amacına sahip Windows 10, artık akıllı telefon kullanıcıları tarafından yüklenebiliyor.

Uzun süredir bilgisayarlara yüklenebilen Windows 10 önizleme sürümü, bugün itibariyle Windows Phone akıllı telefon kullanıcıları tarafından da yüklenebilir oldu.

Windows 10 önizleme sürümünü yükleyebilmek için Windows Insider Windows Phone uygulamasının akıllı telefonlara yüklenmesi gerekirken, Microsoft uygulamanın sadece belli akıllı telefonlar ile uyumlu çalışabildiğini belirtiyor.

An itibariyle Microsoft'un paylaştığına göre, Windows 10 önizleme sürümü sadece Lumia 630, Lumia 635, Lumia 636, Lumia 638, Lumia 730 ve Lumia 830 modellerine yüklenebiliyor.

En az 8 GB depolama alanı olan telefonlara yüklenebilen Windows 10 önizleme sürümünün sınırlı sayıda akıllı telefonda denenilebilmesi, Windows Phone kullanıcılarını üzmüş gibi görünüyor.

Ancak Microsoft'un Windows 10'u neredeyse her Windows Phone modeline getirecek olması nedeniyle, Windows Phone kullanıcılarına, sabırla resmi güncellemeyi beklemelerini tavsiye ediyoruz.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler