YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Windows 10'a ikinci önemli güncelleştirme
Windows 10'a ikinci önemli güncelleştirme
12 Ağustos 2015 01:54
Microsoft, Windows 8.1 sürümünün ardından 2 hafta önce kullanıcılara dağıtım yapmaya başladığı işletim sistemi Windows 10 için ikinci büyük güncellemeyi de yayınladı

Yayınlanan ilk toplu güncellemenin üzerinden henüz 1 hafta bile geçmemişken, Microsoft, Windows 10 için ikinci büyük güncellemesini de indirilmeye sundu. KB3081436 koduyla sunulan güncellemenin tam olarak neler getirdiği bilinmese de, bazı açıkları kapattığı ve güvenlik anlamında düzeltmeler içerdiği biliniyor.

Güncellemeyi almak için özel bir şey yapmanız gerekmiyor. Windows 10, zaten güncellemeyi indirip sisteminize kuracak. Ancak siz yine de Ayarlar'dan Windows Update'e gidip, güncellemenin size ulaşıp ulaşmadığını kontrol edebilirsiniz.

Görünüşe göre Microsoft, Windows 10 ile birlikte çok daha sıkı bir güncelleme politikası uyguluyor. Windows 10'un güncellemeleri kapatmanıza izin vermediği zaten biliniyor. Bunun yanında çok sık gelen güncellemeler de, şirketin yeni işletim sistemi konusunda işini şansa bırakmadığının kanıtı.

 

CHİP

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler