YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
WhatsApp'tan iPhone kullacılarına şok!
WhatsApp'tan iPhone kullacılarına şok!
22 Ocak 2015 11:10
Bilgisayardan WhatsApp kullanmaya olanak sağlayacak olan uygulamanın Web sürümü yayınlandı.

web.whatsapp.com adresinden kullanabileceğiniz hizmet, "mobil öncelikli" düzeni bozmuyor ve telefona bir eklenti olarak işliyor. Yani WhatsApp Web, aslında telefonunuzda görünen mesajları bilgisayar ekranında da görmenizi sağlıyor. Yani WhatsApp Web'i kullanırken telefonunuzun internete bağlı olması ve mesaj alıp gönderebiliyor olması gerekiyor.

Yeni özelliği kullanabilmek için, öncelikle iOS kullanıcısı olmamak gerekiyor. Şu an için Android, Windows Phone, BlackBerry, BlackBerry 10 ve Nokia S60 platformlarında hizmet veren WhatsApp Web, ne yazık ki Apple'ın platform kısıtlamaları sebebiyle iOS cihazlara gelmeyecek.

Hizmete erişmek için, öncelikle WhatsApp'ın son sürümünü cihazınıza indirmeniz veya güncelleme yapmanız gerekiyor. Ardından, web.whatsapp.com adresine girip, gördüğünüz QR kodu, güncellenen uygulamanızda taratıyorsunuz. Böylece WhatsApp hesabınız, kullanmakta olduğunuz bilgisayar ile eşleşmiş oluyor. WhatsApp Web sitesinde, tüm platformlar için QR kodun nasıl taratılacağı anlatılıyor.

Ancak genel olarak, Menü'ye eklenen yeni WhatsApp Web seçeneği üzerinden tanıtılıyor. Sadece platformlar bazında küçük adım farklılıkları var. Eğer WhatsApp'ın menüsünde böyle bir seçenek görmüyorsanız, ya güncellemeyi yapmadınız, ya da WhatsApp Web hesabınız için henüz aktif olmamış demektir. Bu türden yeni başlayan hizmetlerde kimi zaman böyle aksaklıklar meydana gelebiliyor.

WhatsApp, web sürümünü kullanırken Google Chrome'u tavsiye ediyor. Diğer tarayıcıların çalışmayacağına yönelik herhangi bir bilgi olmasa da, Chrome ile devam etmek en güvenlisi.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler