YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
WhatsApp'ın mavi tık kabusu bitiyor mu?
WhatsApp'ın mavi tık kabusu bitiyor mu?
17 Kasım 2014 15:30
WhatsApp'ın yeni özelliği olan mesajların okunduğunu bildiren mavi tık özelliği bir çok kullanıcı tarafından hoş karşılanmadığından oldukça yoğun tartışmalara neden olmuştu.

WhatsApp'ın yeni "okundu onayı" işlevi, bir avukata göre firmanın başına iş açabilir. Popüler mesajlaşma yazılımı, geçtiğimiz günlerde gönderdiğiniz mesajların karşı tarafta görüntülendiğini gösteren "mavi onay işareti" işlevini devreye sokmuştu.

Avukat Christian Solmecke'e göre mavi onay işareti, gizlilikle ve kanunlarla ilgili nedenler dolayısıyla yasalara aykırılık arz ediyor. WhatsApp ise bu iddiaya işlevin kapatılabildiği bir beta sürümünün hazır olduğu cevabını verdi. Görünen o ki yeni işlevin yakasında kullanıcılardan sonra, bir de kanunlar olacak...
 
WhatsApp, "mavi onay işareti" işlevini sunmadan önce sadece mesajınızın karşı tarafa ulaştığını bildirmekle yetiniyordu. Dolayısıyla mesajınız ulaşsa bile, karşı tarafın WhatsApp'ı açıp, mesajı okuduğunu anlamanız mümkün olmuyordu (karşı taraf cevap vermediği sürece).

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler