YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Whatsapp Neden Çöküyor, Nasıl Düzelir?  ​
Whatsapp Neden Çöküyor, Nasıl Düzelir? ​
02 Ocak 2016 23:32
Anlık mesajlaşma sistemi whatsapp yılın önemli günlerinde meydana gele yoğuluklar nedeniyle sürekli çökme yaşıyor. Uzun süre mesajlaşılamayan uygulama ise kullanıcılarını sinirlendirdi. Peki Whatsapp neden, nasıl çöküyor? İşte ayrıntılar..

 WhatsApp'ın sunucularında ortaya gelen bir arızadan ortaya geldiği ihtimal edilen sıkıntı sebebiyle uygulamaya ulaşım geçen gün akşam saatlerinde kesildi. Ulaşım gece geç saatlerde normale döndü.

Whatsapp sunucularında ortaya gelen bir arıza nedeni ile geçen gün akşam saatlerinde ulaşım problemi yaşandı. 

Whatsapp'tan konu hakkında herhangi bir izah yapılmazken, ulaşım problemi tahmini 5 saat süresince aralıklarla aynı ritimde devam etti.

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise uygulama normale döndü.

WhatsApp'ın sunucularında yaşanan bir arızadan meydana geldiği tahmin edilen sebepten dolayı uygulamaya olan erişim kesildi. 

Şimdilik Whatsapp’ın sunucularında yaşanan bir arıza sebebi ile bu aksaklığın yaşandığı düşünülse de şirket yetkililerinden henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Yarım saatlik kesintisi sonrası kullanıcılar tekrar WhatsApp'a erişim sağlayabildi.

Yılbaşı mesajları ile uygulama adeta kitlendi

Herhangi bir saldırı yok. Whatsapp neden açılmıyor evet çöktü, daha az mesaj atalım.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 
Bakan Işık'a sorulan sorular ve alınan cevaplar şöyle:
 
Türkiye'ye yönelik siber saldırılar, geçen hafta en çok konuştuğumuz başlıklardan biriydi. ''14 ve 24 Aralık'ta Türkiye, tarihinin en büyük siber saldırılarıyla karşılaştı'' bilgisi var. Bu bilgi doğru mu? Kimler, nerelerden saldırdı?
 
Türkiye tarihinin en büyük siber saldırılarıyla karşılaşıldığı doğru hatta bu bugüne kadar yapılan en yoğun saldırılardan bir tanesi olarak literatüre geçti. Tabii kimlerden geldiği nereden geldiğini tam adreslemek çok mümkün değil. Şu ülkeden bu ülkeden gelmiştir gibi ifadede bulunmak çok doğru değil. Yoğun saldırının amacının bir siteyi çökertmek değil sisteme girişi engellemek veya sistemi yavaşlatmak amacına yönelik. Bu saldırılar atlatıldı.
 
Erişimin tamamen durduğu internet siteleri oldu mu, etkilenme ne boyuttaydı? 
 
Etki değerlendirmeleri yeni yeni yapılıyor. Veriler yeni toplanıyor. Elimde yeteri kadar veri yok. Saldırılara karşı en önemli unsur güçlü bir koordinasyon.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler