YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Watchos 2 ne zaman yayınlanacak?
Watchos 2 ne zaman yayınlanacak?
10 Eylül 2015 07:38
Watchos 2 yazılımını Apple Watch saatleri için tanıtan Apple yeni ürünleri ile beraber çok daha başarılı ürünler sunacak ve daha yeni akıllı saat yazılımını da kullanıcılarının beğenisine sunacak.

Watchos 2 ile beraber daha yeni uygulamaların kodlanmasına da gerek kalmadan Apple iPhone modelleri olmadan direkt olarak akıllı saat üzerinden çalışmasına imkan tanıyan bir teknoloji yazılımı ile beraber geliyor. Zira akıllı saat modelleri olan Apple Watch modelleri üzerinde herhangi bir uygulamayı direkt olarak çalıştırmak isterseniz uygulama üzerinden bir iPhone cihazınız olması gerektiği ve Apple iPhone cihazınızdan komut verdikten sonra Watchos 2 üzerinde çalıştırılacağı bildiriliyordu.

Bu aşamada ise yeni bilgiler geldi. Watchos 2 ile beraber bu yazı ortadan kalktı ve direkt olarak Apple Watch akıllı saat modelleri üzerinden çalıştırılacak. Watchos 2 sistemi üzerinden yapılacak olan kodlamaların yanı sıra Siri size daha iyi ve daha fazla bilgi verecek bu sayede akıllı saat olduğunu akıllı telefonunuza herhangi bir şekilde asla ama asla ihtiyacınız olmadığını rahat bir şekilde Apple sizlere anlatmış olacak. Koprubası TV'den Serhan Yıldırım'ın haberine göre Watchos 2 sistem ve yazılım güncellemesi ilerleyen günlerde ortalama olarak 16 Eylül'de yayınlanacak ve kullanıcılar Apple iPhone telefonlarına gelecek olan yeni bir bildirim ile beraber hem iOS 9 güncellemesini hem Watchos 2 güncellemesini 2 saat içerisinde yükleyebilecekler. Sistem baştan aşağı yeniden tasarlanacak olduğu için Apple Watch için yeni özelliklerin de gelmesi bekleniyor.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler